Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.07.2018, 22:19
CarolineWeishaupt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CarolineWeishaupt CarolineWeishaupt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nereden: United States
Konular: 57
Adı geçen: 29 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: İlk kez duyduğumda çok saçma bulmuştum

Alıntı:
kodmanyagha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bundan yaklaşık 4 yıl önceydi. Bir şirkette çalışıyordum. Patron, ben ve diğer personel herkes kendi masasında oturuyordu. Birden patronun arkadaşı geldi dedi ki size çok dehşet bir iş söyleyecem. Söyle dedik. Dedi bitcoin. içimden "o ne lan" dedim hemen googlea bitcoin yazdım ve birsürü şey çıktı. Biraz kafam karıştı çünkü kimse bitcoinle ilgili doğru düzgün bişeyler yazmamış. Biraz araştırdım baktım "sanal para birimi" filan yazıyo. İçimden "ne kadar saçma bişeymiş lan bu" diye geçirdim. O zamanlar bitcion 2000 tl civarlarında dolaşıyo. Patronun arkadaşı dedi biraz bitcoin alın birkaç yıl sonra satarsınız. Veya mining yapın falan filan dedi. Mining için yatırım lazım, işi bilen adam lazım vs vs. Biz cahiller ne anlarız böyle şeylerden. Patrona zor geldi tabi yatırım yapmak masraflı iş adamın cebinden para çıkacak. Patron dedi ki "yav oğlum git işine dalga mı geçiyon" :S Dalga geçmiyomuş :'(

Ben 71$ civarında tanıstım daha doğrusu aracı olarak kullanıyorduk ponzi siteler vardı bilirmisiniz bilmemde çiflikbank gibi orda parayı katla çek vs öyle işlerle ugrasmıstık arkadaş dedi para durdugu yerde hep artıyor nasıl oluyor dedi baktık 100$ alalım demiştik sonrada boşver zaten 2/3 günde 1 btc geliyor gerek yok demiştik halbuki al 50 tane bitcoin at kenara