Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 11.12.2017, 21:07
brainstorming - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
brainstorming brainstorming isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 11
Konular: 9
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cardano Nedir?Cardano Nedir
? Artık birçok farklı kripto para birimi var. Şirketler ve hükümetler blok zincir teknolojisini denemeye ve uygulamaya başlıyor.

Cardano, kullanıcı mahremiyetini koruyabilen güvenli ve sürdürülebilir bir Blockchain sağlamak için ‘tepeden tırnağa’ farklı tasarlanıyor. Cardano, büyük ölçekli uygulamalar için hazırlanmış bir blok zincir olmayı hedeflemektedir.

Cardano Nedir?
Cardano 3. nesil merkezi olmayan Blockchain ve kripto para projesidir. Cardano, daha önce geliştirilen herhangi bir protokolden daha gelişmiş özellikler sunmayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformu geliştiriyor. Bilimsel bir felsefe ve araştırma odaklı bir yaklaşımla gelişen ilk Blockchain platformudur. Geliştirme ekibi, uzman mühendisler ve araştırmacılardan oluşan geniş bir küresel topluluktur.

Cardano, kripto para göndermek ve almak için kullanılabilen altcoin Ada’nın blockchain altyapısıdır. Bu kripto para, paranın geleceğini temsil etmektedir ve şifreleme yöntemiyle güvence altına alınması mümkün olan hızlı ve doğrudan transferleri yapar.

Cardano sadece bir kripto paranın ötesinde, günümüzde her geçen gün dünyada bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan mali uygulamaları çalıştırabilecek bir teknolojik platformdur. Platform, katmanlı yapısı ile, sistem bakımlarının daha kolay olması ve soft forklar yoluyla sistem yükseltmelerini sağlamak için esneklik kazandırıyor. Cardano, tek parti tarafından denetlenmeyen, blockchain üzerinde çalışan merkezsiz uygulamalar veya dapp’lar da çalıştıracaktır.

Cardano, bilimsel bir felsefe ile geliştirilen ve dünyanın önde gelen akademisyenleri ve mühendislerinden oluşan küresel bir ekipçe tasarlanacak ve inşa edilecek ilk ve tek blok zincir projesidir. Havacılık ve bankacılık gibi kritik önem taşıyan sistemlere uygulanan bilimsel titizlik, Cardano ile kripto para alanına getirildi.

Token: ADA

Her Blockchain projesi, kripto para olarak anılacak bir değere sahiptir. Ada, Cardano blok zincirindeki kripto paradır. Ada ile, bir mal veya hizmet için ödeme yapılabilir veya bir borsaya para yatırılabilir.

Ada, ismini ilk bilgisayar programının yaratıcısı olarak kabul edilen Ada Lovelace’dan almaktadır. Ada programlama dili kendisine ithaf edilmiştir.

Cüzdan: Daedalus
Her kripto para gibi Ada’yı saklamak için de bir “cüzdan” gerekir. Genellikle bu cüzdan, herhangi bir bilgisayara veya akıllı telefona kurulabilen bir yazılım uygulamasıdır.

Daedalus, IOHK tarafından özellikle Cardano blok zinciri için geliştirilen ve en gelişmiş şifreleme özelliğiyle varlıklarınızı koruyan gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip, yüksek mühendisliğe sahip bir cüzdandır. Gelecekte Daedalus, sadece Ada’yı değil, Bitcoin, Ethereum Classic ve daha pek çok kripto parayı da destekleyecek. Cüzdanı buradan indirebilirsiniz.
Alıntı ile Cevapla