Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 29.01.2019, 15:01
Nexpara Nexpara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Üyelik tarihi: 19.02.2018
Mesajlar: 9
Konular: 8
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart PrimeXBT Açılışa Hazırlanıyor: Platform Bizlere Neler Sunuyor?

Son zamanlarda kripto para topluluklarında piyasaya hızlı girişi ile dikkat çeken PrimeXbt platformuna karşı giderek büyüyen bir ilgi var. Platformun ön kayıt duyursunu gerçekleştirmesi ile birlikte 125.000'den fazla kullanıcı ön kayıt sürecini gerçekleştirerek platformun piyasaya sürüleceği 4 şubat 2019 tarihini beklemeye koyuldu.

Konuya detaylı bir bakış atmadan önce yeni ticaret platformu PrimeXbt'nin hangi özellikleri ile önce çıktığını incelemekte fayda var:
100X Kaldıraç

PrimeXBT, marj alım satımı işleminde 100 katına kadar kaldıraç imkanı sunuyor; bu durum, bir kullanıcının kazancını orijinal yatırımının 100 katına kadar çarpabileceği anlamına gelir. Basitçe açıklamak gerekirse: 100x kaldıraçlı 100 dolarlık bir pozisyon, 10.000 dolarlık pozisyon kadar güçlü ve kârlı hale gelir.

Yüksek kaldıraç; küçük, ancak belirli fiyat hareketleri ile kazancı maksimize etmek için inanılmaz derecede avantajlıdır.Yüksek Likidite


Likidite sorununu çözmek için PrimeXBT 12 borsayla çalışan etkili bir likidite kaynağına sahip. Bu nedenle, işlem hacminden bağımsız olarak ve hızlı bir şekilde piyasadaki en iyi fiyatı elde edersiniz.
Bu durum, Prime XBT'yi yüksek hacimli profesyonel ve kurumsal yatırımcılar için bile uygun hale getirir ve avantajlı bir platform sağlar.

Short İşlem Stratejisi

Marj ticaretinin bir diğer avantajı da kısa pozisyon açarak (ilgili paritenin değerinin düşeceği beklentisi ile satış yapılması) fiyatların düşmesiyle para kazanmanızdır. Bunu geleneksel yaklaşımda yapamazsınız.

Örneğin, piyasa fiyatı yaklaşık 3.500$ olan Bitcoin'den 100$'lık 100x kaldıraç ile aldığınızı düşünün. Pozisyonun değeri yaklaşık 10.000$ (2.9 BTC) olacaktır. Fiyat %10 düşerek 3.150$'a geriledi bu nedenle varlıklarınızı güvence altına alarak pozisyonu kapattınız. Bu işlemi kaldıraç kullanmadan gerçekleştirdiğinizi taktirde kazancınız 350$ (0.1 BTC) olacaktır fakat 100x kaldıraç ile 350$ olan kazancınız 35.000$'a çıkmış olacak.

Avantajlı Emir Tipleri

Kaldıraç ile ticaretin çok kazançlı olabileceğini gördük fakat herşeyde olduğu gibi kripto para piyasasındada riskler mevcut. Artan kazanç beraberinde yüksek riski getiriyor. İşte tamda bu noktada PrimeXbt platoformunun gelişmiş emir türleri ile riskinizi minimum düzeye indirebilirsiniz.

Bu emir tiplerini; Limit order, market order, stop order (stop loss), One-Cancels-The-Other (OCO)

Örnek vermek gerekirse, OCO (One-Cancels-The-Other) emirleri iki limit veya stop emrinin kombinasyonudur. Platforma iki tane fiyat ve zamanı belli limit emri giriyorsunuz. İşlem emirlerinden bir tanesi devreye girince diğeri iptal olur. Eğer fiyatın ne yönde gideceğini kestiremiyorsanız piyasanın iki tarafına da işlem emri koymak için bu emri kullanabilirsiniz.

Güvenlik Ve Destek

PrimeXbt gibi gelişmiş bir ticaret platformundan beklediğiniz üzere, sektördeki en yeni ve gelişmiş güvenlik önlemlerini kullanmaktadır. Bu önlemler; müşteri fonları için soğuk depolama cüzdanları, DDOS koruması, çekim adreslerini beyaz listeye alma, iki faktörlü doğrulama gibi çeşitli şekillerde test edilmiş olup ilk günden itibaren uygulamayada olacaktır. Ayrıca PrimeXbt 7/24 müşteri destek hizmetide sunmaktadır.

KYC'ye İhtiyaç Yok!

Kayıt prosedürü olarak KYC (müşterini tanı) 40 saniyeden uzun sürmeyecek. Uzun para çekme ve para yatırma süreleri yok. Artık kimliğinizi gizleyerek bir pozisyon açmak için her seferinde bankaya gitmenize gerek kalmadan ticaret yapabilirsiniz.

Özelleştirilebilir Arayüz
Prime XBT, tüm yatırımcıların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Platform kullanıcı arayüzünün bireysel olarak kişiselleştirilmesine olanak sağlayarak, işleri kullanıcının ihtiyaç duyduğu kadar basit veya gelişmiş hale getirmek için çeşitli seçeneklerle mümkün hale getirir. Çoklu monitör desteği, gelişmiş grafik teknolojisi, çizim araçları, çoklu pozisyonların takibi gibi özellikler ile en iyi kullanıcı deneyimini hedeflemektedir.

Sonuç

Görüldüğü üzere PrimeXbt günümüzde ticaret platformlarında yaşanan sorunların çoğuna çözüm sunmaktadır. Geleneksel forex ve hisse senedi piyasalarından yola çıkarak kripto para piyasasındaki fırsatları açığa çıkarırken, güvenlik, kullanıcı deneyimi, likidite gibi konularda yüksek standartlardan ödün vermemektedir.
Ayrıca bu denli yüksek kaldıraç ile birlikte likidite, gelişmiş emir tipleri sunabilen sınırlı sayıdaki platformlardan biridir.

Platform hakkında daha fazla bilgi : https://PrimeXBT.com
Alıntı ile Cevapla