Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 27.01.2018, 18:41
sayginnlp sayginnlp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Üyelik tarihi: 27.01.2018
Mesajlar: 3
Konular: 1
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart İzmir Koçluk Eğitimi

Koçlar sizin değişmenize yardımcı olurlar. Beğenmediğiniz alışkanlıklarınızı, eski alışkanlıklarınızı bırakmanıza, sorunlarınızı ve çatışmalarınızı çözmenize yardımcı olurlar. Yaşamınızın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına ve sizin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmanıza yardımcı olurlar.
Yaşamdan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve bunlara ulaşmanızı engelleyen engelleri görmenize yardımcı olurlar. Kişiler kendilerini daha iyi anlamanıza, güvenmenize, becerilerinizin fazlalaşmasına, yeni yetenekler kazanmanıza, yeni fırsatlar yaratmanıza yardımcı olurlar.

Hizmet aldığınız koçluk eğitimi almış nitelikli bir koç, hayallerinize bir anlam katmanızda hayallerinizi hedefe çevirmenizde yolculuğunuzda rotanızı tutmanızda hedefleri gerçekleştirmenizde başarılı bir yaşam sürecinizin olmasına hayallerin hayal dünyasında hayal olarak kalmamasında yol göstericidir.

Kısacası harekete geçmenizi ve arzuladığınız sonuca ulaşmanızı sağlar. Harekete geçen bir insan yaşamış olduğunu hisseder ve değişimin nimetlerinden faydalanır. Bugünü yaşamayı ve geleceğe inanmayı öğrenir.

Koçlar nasıl bir fark yaratır?

İnsanlar hayatlarında kendi çabalarıyla değişim meydana getirmeye karar verdiklerinde, motive olmak, öyle kalmak ve o rotada kalmak zaman zaman zor olabilir. Kişiyi geride durmak zorunda bırakan alışkanlıkları kırmak da çok zor bir şeydir.

İzmir koçluk eğitimi almış bir koç ile, her attığınız adımda sizi destekleyen ve arkanızda duran, size ilham veren, motive eden, çabalarınızı ölçümleyebilen ve hakkaten arzu ettiğiniz şeye doğru odaklanmanızı sağlayarak bu odaktan sapmamanızı elde eden birine sahip olursunuz.

Kimin Bir Koça İhtiyacı Var?

Neredeyse hepimiz hizmetinden fayda sağlayabilir. Fakat en çok yarar sağlayacak bireyler, hedeflerine erişmek için atacakları ilerlemeleri kendilerine söz verip gerçekleştirmek isteyenlerdir..

Hayatları esasen mükemmel Olan İnsanlar!!! Niçin Bir Koç İle Çalışmak İsterler?

Koçu kaynak olarak kullanmayan birçok insan var. Bu insanoğlu muhtemelen şimdiki hayatlarında da maksimum zevk alacakları şeyleri yapıyorlar. Herhangi bir şeyi tolere etmiyor, çabasız ve rahat bir hayat sürüyorlar. Minimumda gelecekteki 15 yıl süresince finansal olarak özgür olacak birikime sahipler. Neticede en çok istedikleri şeylere zaten sahiptirler.

Koçlar, bu kişilerin bile hayatlarında daha fazla beklentileri bulunduğunu bilirler. Bu tür kişilerin normalde daha önce hiç incelemedikleri alanlara cesaretle girebilmek için kaynağa gereksinimleri olabilir. İşte burada koça gerekseme duyarlar.
Alıntı ile Cevapla