Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14.02.2018, 17:32
matasever matasever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konular: 4
Adı geçen: 8 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin'i Nasıl Öğrendim ve Başlama Hikayem

Alıntı:
coinmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar.

Bitcoin'i nasıl öğrendiğimi ve nasıl başladığımla ilgili hikayemi paylaşmak istiyorum.

Bitcoin'i ilk defa 2014 senesinde öğrendim ve o zaman öğrenciydim. Okudum, araştırdım para kazanılacağını öğrendim ama program kur pc açık kalsın para kazan, bana çok mantıksız ve saçma geliyordu o sebepten bıraktım uğraşmadım artık. Cüzdanımda birşey varmıydı yokmuydu hiç hatırlamıyorum şu an.

En son bu sene içerisinde yani 2017 Mayıs ayında birçok haber falan çıkmaya başladı bitcoin ile ilgili ve tekrardan merak salıp araştırmaya, öğrenmeye ve bilgi edinmeye başladım. Ne olur ne olmaz ufak bir yatırımla başlayayım bir şey kaybetmem sonuçta deyip BTC 2000 $ seviyelerindeyken ilk yatırımımı yaptım. İlk işim Facebook gruplarından birine katılmak oldu. Grup Alp Işık'a aitti o zaman tabi şu an kapatmış durumda o grubu. Neyse artık grup içerisinde altcoin yatırımı ile ilgili çok şey duymaya başladım bununla Btc'nizi arttırabiliyormuşuz. Bende bu sefer bir twitter hesabı açtım kendime, arama bölümüne bitcoin yazıp türkçe paylaşım yapanları takibe aldım.

Ramazan ayındaydık. Takip ettiğim kişilerden biri DGB ile ilgili haber paylaşmıştı bende o zaman hemen almıştım tabi. Sahur vakti bir baktım uçmuş DGB nasıl sevinmiştim Ama sabah bir kalktım bütün kar gitmiş DGB düşmüş bütün sevincim yerle bir olmuştu.

Bitcoinlerimin hepsini plansız bir şekilde altcoinlere paylaşmaya başladım, yatırımın çoğu ETH'deydi. O zaman ETH 0.14 BTC'deydi BTC olarak. Sonrasında Bitcoin Cash forku çıkacaktı piyasa sallandı bütün altcoinler yer bir oldu zararım ise %70 civarındaydı bitcoin olarak. İyice moralim alt üst olmuştu bırakacaktım az kalsın. Beklemeye başladım, fakat o zamana kadar teknik analiz dersleri videoları izlemeye başladım. Yavaş yavaş teknik analiz öğrendim.

Konu çok uzadı arkadaşlar yavaştan bitireyim. Şu an ne yapıyorum derseniz, aynı şekilde twitter hesaplarını takip edip onlardan tüyo alıyorum, kendi analizlerimi kendim yapabiliyorum artık. Haberleri takip ediyorum bol bol. Şu an %70 olan zararımın hepsini çıkardım ve yoluma devam ediyorum.

Konudan anlayacağınız sabırlı olun, araştırın, öğrenin ve asla kendinizi sadece başkalarına bağlı bırakıp coin almayın, kendi analizinizi yapıp kendi kararınızı kendiniz verin. Asla pes etmeyin.

Herkese iyi forumlar dilerim.
Peki yeni girecek olan arkadaşlar için başka önerileriniz nedir