BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Alt Coinler > Bitcoin Cash (BCC)

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 3 gönderen BtcFrm_Habercisi

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 22.04.2018, 20:29
BtcFrm_Habercisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.04.2018
Nereden: Bingöl
Mesajlar: 420
Konular: 90
Adı geçen: 18 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Bitcoin Cash BölünüyorBitcoin Cash Bölünüyor

Tüm kripto paraların lideri konumundaki Bitcoin, bilinmeyen bir grup ya da bilinmeyen dahiler tarafından tasarlanan, çığır açan teknolojiye dayanan devrimci bir fikirdi. Ancak, Bitcoin’deki popülarite azaldıkça, yatırım için yeni ortamlar oluşmaya başladı. Böylece kripto para takası yapan kişiler de işlem hızlarının çok yavaş ve maliyetli olduğunu görmüş oldular. Bu yüzden de insanlar yeni arayışlara girmeye başladılar. Bunu da alternatif olan altcoinlerde buldular. Hem işlem ücretinin ucuzluğu hem de daha hızlı gönderimler sayesinde altcoinler dikkatleri üzerlerine çekmekte.

Bitcoin Cash 15 Mayıs günü çatallaşmaya gidecek ve blok limiti arttırılacak. Bitcoin Cash öncesinde de Bitcoin'den koparılıp yaratılmıştı. Bu sefer de sıra Bitcoin Cash'e gelmiş durumda. 15 Mayıs günü yine bir bölünmeye gidecek olan Bitcoin Cash'in fiyatında önemli bir artış bulunuyor.

Bitcoin Cash'in fiyatı 1 günde %10 büyüme ile 1200 Dolar seviyesinin üstüne çıkmış durumda. Bu da çatallaşma öncesi Bitcoin Cash'e yatırım yapan ve ona ilgi gösterenlerin sayısında önemli bir artış olduğuna dair bir kanıt.

Bitocin Cash'i her zaman savunan kişilerden ve erken dönem Bitcoin yatırımcılarından birisi olan Roger Ver son zamanlarda bir çok internet yayınına katılarak Bitcoin Cash'in tanıtımını yapıyordu. Aynı zamanda Bitcoin.com’unda sahibi olan Roger Ver Bitcoin Core olarak isimlendirdiği başka bir çalışmaya imza atıyor.

Yaklaşan çatallaşma da birkaç işlem kodu da eklenecek ya da bazı işlem kodları yeniden başlatılacak. Bu da Blockchain kuruluşu olan ExsulCoin’in kurucusu ve CEO’su James Song’a göre, Bitcoin Cash’de basit akıllı kontratların yürürlüğe girmesini sağlayacak.

İnanılmaz yükselişin ardından tüm kripto paralar gibi Bitcoin Cash’de 2018’in başlarında piyasa düzenlemesine maruz kalarak bir düşüş yaşadı. Fakat hala, birçok kişinin paralarını korumak için kullandığı ve işlevsel bir para birimi olarak görülen, aynı zamanda da Bitcoin’e karşı çok yönlü bir alternatif olduğunu kanıtlandı. Sağlam bir token olarak erişebilirliği kanıtlanmış Bitcoin Cash, bir sonraki mecburi çatallaşmanın yaklaşması ile değerinin artmaya devam edeceği yönündeki beklentileri hala gündemde dolaşmakta.
Baskan, ganez ve husta5 bunu beğendiler.


Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 22.04.2018, 20:38
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Cash Bölünüyor

https://www.btcfrm.com/diger-coinler...-yatirimi.html
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 23.04.2018, 08:42
BtcFrm_Habercisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.04.2018
Nereden: Bingöl
Mesajlar: 420
Konular: 90
Adı geçen: 18 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Cash Bölünüyor

Alıntı:
husta5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Görmemiştim hocam admin bey gerekli işlemi yaptı
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 23.04.2018, 10:39
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Cash Bölünüyor

Alıntı:
omercelik12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Görmemiştim hocam admin bey gerekli işlemi yaptı
Şimdi benden yana sorun yok. Ama şunu kafaya taktım da yazına o bitcoincash ile ilgili gelişme hakkında bilgilendirme mesajı olan eski konunun linkini koydum.

Alıntı:
omercelik12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaklaşan çatallaşma da birkaç işlem kodu da eklenecek ya da bazı işlem kodları yeniden başlatılacak. Bu da Blockchain kuruluşu olan ExsulCoin’in kurucusu ve CEO’su James Song’a göre, Bitcoin Cash’de basit akıllı kontratların yürürlüğe girmesini sağlayacak.
ExSulCoin bir block-chain değil, koin değil, hali hazırda Aralıktaki XUL token ICO'sunu Şubat ortasına kaydırmış, Mart ortası da sonlanmış bir ico. Daha da detaylı anlatmama gerek kalmayacaktır heralde eğer telegram grubunun 103 kişiden , twitter takipçilerinin ise 2800 civarı olduğunu söylediğimde. Ama yinde de projeden bahsedeyim. Zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren dünya çapında yüzbinlerce mültecinin yaşadığı sorunları minimize etmek üzre bir para birimi olmak üzre XUL'coini yaratmak üzere yatırım toplama amaçlayan ETH tabanlı bir token. Henüz ortada bir blockchain yok. Bu bilgi yanıltabilir çünkü hatalı...
Gelelim bitcoincash forku ile ilgili bir yazı makale hazırlayacak olsam ben ne yapardım:

Bitcoin forkları sistemdeki eksiklikleri görüp bunları gidermek isteyen, ancak fikir birliğine varamadıkları için forklar ile yeni altcoinler üreten, elinde yüklü bitcoin olan yatırımcıları veya büyük bitcoin madenciliği firmaları nedeni ile ortaya çıkıyor. BitcoinCash, BitcoinGold, BitcoinDiamond, BitcoinPrivate vesaire. Hali ile bu adamlar kendi forklarının reklamını etmedikleri takdirde hepsinde 2000satoşi'ye kadar değer kaybetme riski olur. Sonrasında bugüne kadar icat olunmuş ve sahiplenilmemiş altcoinler gibi piyasada hayalet gibi YOBIT misali sadece 1 exchange'in elinde oyuncak olur kalırlar. O yüzden hepsi "madem ki biz bir coin fork ettik ve bunun btc'den daha iyi olduğunu iddaa ediyoruz, hakkı ile reklamını etmek, geliştirmek ve sahip çıkmakla da yükümlüyüz." diye düşünüp hareket etmek durumundalar.
Bu hali ile de herhangi bir koinin o koine emek veren ve biryerlere ulaşması için çaba sarfeden developerinden farksızlar.
Şimdi bu Roger Ver. efendi elinde 2-3milyon Bitcoin olmasa idi Ağustos 2017de BCH'yi fork etmeye kalkar mıydı?
O fork sonrası 3000$da olan bitcoin değeri 1800$a kadar geri çekildi. Diyebiliriz ki Roger Ver dayı elindeki tüm bitcoinleri o gün elden çıkardı ve sonrasında 2-3 hafta içinde mutlaka geri toplamıştır. Çünkü eline zaten bir o kadar adet fork sayesinde hiç taş atmadan BCH geçti. Sonra Aralık'a kadar tuttu tuttu, aralıkta $19binden BTC'leri ve $3100den de elindeki BCH'leri elden çıkartmış olsa zaten piyasadan toplamda 40.6 milyar$ ila 61Milyar$ arası bir değerinde para kaldırmış olur.
Şimdi bu yukardaki hesaplamaya "hadi canım amma abartıyorsun. Yok olmaz olamaz böyle birşey" diyenler aşırı komplo teorisi diye düşünenleriniz olabilir.
Hakkınız var. Mümkün olmayabilir. Peki ne kadarı mümkündür? Bir düşünün 10milyarı - 20milyarı 25i 30milyar$ı mümkün müdür?
İşte budur. Benim neden bir koin yapalım demekte inad etme sebebim budur. Birim anca 2 satoşiye malolacak toplamda 52Milyon adetli bir altkoinin üretimi sonrası kullanıcıları yoksa değeri maksimum 2 satoşide kalır. Yatırımcıları ve p2p para transferi işlemlerinde bu koinin ağını block-chainini kullananlar olursa fiyatı BCH kadar da alıp başını gidebilir.
Böyle olunca 1:1 tüm bitcoin kullanıcılarına; sırf reklam olsun diye, 16-17M kendi koininizi hediye etmez misiniz? Bence daha güzel reklam olmaz. Daha iyi dünya çapında kullanıma erişmez. Verelim gitsin. 0,17BTC zarar edelim daha başlamadan. Geriye elimize toplamda 1,04BTC'ye mâledilmiş 35M koin kalır. Ve bu koin ilk borsada işleme açıldığı gün 2 satoşiden mi açılır , 2000den mi yada bekli 20binden. (17M kullanıcısı varsa, enaz 20bin hatta 200bine dek de exchange'lerin katkısı ile alıp başını gider)
Hadi diyelim sadece sisteme ait kasadaki yatırım geliştirme amaçlı kullanmaya duran 6M koin daha satıldı. 200bin satoşiden 12BTC bir sürü borsanın işlem tabelası açma giderlerini geri ödemiş olur.
Bu hesaplama ile yaklaşık bir bitcoin forku için gerekli yatırımın 13-14BTC olacağını söyleyebiliriz.
Bunu şimdi TRON misali yüksek adetli 100 milyar adetli gibi koinlere kıyaslayalım. Yapın 13-15BTC (artık herneyse) bir yatırım ve bunun hepsini exchange'lere ve bounty misali sizin koini milyonlarca kişiye reklam edenlere dağıttığınızda bugünkü 5centlik, toplam değeri 3,5Milyar$ olan bir koin oluverirsiniz.
Sonuç: (hadi makale yazmayan adam olarak giriş yaptık gelişme yaptık sonuç da yazalım)
Kendi koininizin; toplamda 100bin$a maletmediğiniz birşeyin 3,5Milyar$ olması demek, değerinin 6-7 ayda 35000 kat artması demektir.
Gelin bunu son bir kez bizim ülkemiz şartlarına uyarlayalım, bu ülke 17milyon kişi değil 70-80 milyon kişi... Bu insanların bir kısmı bile kullanıyor olsa herkesin hayatı kurtulur. Bugün 6-7 aysonraya yatırımla tasarruf edip yatırım yapacağın sadece 50-60TL , bu süre sonunda sana İstanbul'da 2milyon liralık birkaç ev alır, kiradan kurtulursun, üstüne birkaç tanesini de kiraya verir yatarsın aşağı ömürünün sonuna dek.
Bunca anlattığımla hâla, Roger Ver efendinin BCH'yi reklam etme çabalarının nedenini anlayamadı iseniz, ne diyeyim Allah akıl fikir versin.

Konu husta5 tarafından (23.04.2018 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcoin cash, bitcoin cash bölünüyor, coin
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 21:26. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.