BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Bitcoin Genel Bölüm > Bitcoin Genel

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Baskan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 06.05.2018, 18:53
Hakkiboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.05.2018
Mesajlar: 34
Konular: 19
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Post Bitcoin Hakkında Genel BilgilerBitcoin İnternet Sitelerinde Nasıl Üretilir?

Bitcoin, günümüz teknolojisinin en verimli ve en değerli para birimidir. Hem yatırımcılar için hem madenciler için ideal bir enstrümandır. Başlangıçta sadece internette kullanılmak üzere olan elektronik bir ödeme aracı iken, bugün dünyanın en pahalı para birimi olmayı başarmıştır.
Blockhain sistemiyle tasarlanan Bitcoin nasıl alınır, nasıl satışı yapılır ve değerlendirilebilir gibi konularda, pratik bilgiler sunuyoruz. Siz de üretimini yaparak dijital paradan kazanç sağlamak ve yatırımlarınıza değer katmak için, üretim stratejilerinden faydalanabilirsiniz.

Bitcoin Nedir?

Kripto yazılım edilerek, dijital platformlarda kullanılması için tasarlanan Bitcoin, elektronik bir para birimidir. Bitcoin nasıl üretilir konusunda öncelikle kripto paranın özellikleri bilinmelidir. Bitcoin;
• Açık kaynak kodlu dijital para birimidir.
• Blockchain teknolojisiyle dizayn edilmiştir.
• Dünyanın her yerinde geçerlidir.
• Borsanın en değerli yatırım aracıdır.
• Bitcoin herkese açıktır.
• Hiçbir merkez bankası veya devletle ilgisi- bağlantısı yoktur.
• Paranın satın alabileceği her şeyi alma gücüne sahiptir.
• Transfer işlemlerinde masraf- ek komisyon ücretleri memnun edicidir.
Bitcoin P2P teknolojisi ile insanlık tarihinin en eski ve güvenli kripto yazılım teknolojisinde üretilmiştir. Sistem oldukça güvenlidir. Paranın gönderilmesi esasında, madencilerin ürettiği ''siber blok yolu'' üzerinden transfer sağlanır. Evde Bitcoin üretmek için, mining (madenci) sistemine girebilir, siz de kazanç sağlayabilirsiniz.

Bitcoin Ne İşe Yarar?

Dünyanın her köşesindeki kişilere para göndermeyi ve almayı sağlar. Bitcoin internetten alışveriş yapabilmeyi kolay hale getirdiği gibi reel ticarette de geçerli ve hacmi olan bir para birimidir. Bankacılık işlemlerinin daha masrafsız şekilde yapılmasını sağlar. Borsada ve finansal platformlarda yatırım yapabilmeye olanak sunar.
Bitcoin üretme programı ile madencilik sistemi sayesinde, para kazanmayı ve yatırım yapabilmeyi sağlar. Kişiler arasında doğrudan ve masrafsız transferler sağlayan sistem, birçok internet sitesine para yatırmayı ve para çekmeyi sağlar.

Bitcoin Sistem Özellikleri Nelerdir?
Dijital teknolojinin en geçerli birimi, yeni çağın en popüler icatlarından biridir. Bitcoin değeri dünya para piyasalarının yönünü belirleyen en etkin araçlardan biridir. Kripto paranın açık kaynak kodlu olması, halka açık web tabanına kaydedildiği anlamını taşır. Yani transferi tamamlanan her işlem, web defterine kaydedilir ve transfer bilgileri görülebilir.
Bitcoin sistemi, halka açık özellikli olduğu için herhangi bir şirket, yapılanma, oluşum yahut herhangi bir ülkeyi- devleti- merkez bankasını temsil etmemektedir. Dijital yazım teknolojileri kullanılarak uluslararası bir para birimi olarak üretilmiştir. Kripto para nedir konusunda, şifreleme tekniğinin internet platformlarına uyarlanmış hali olarak nitelendirebiliriz.
Bitcoinde her blok bir önceki ve sonraki işlemle bağlantılıdır. Sistem güvenliği, bir sonraki bloğun eklenmesi için, var olan işlemin tamamlanmasını gerektirir. Yapılan transferler yeni bir ''blok'' olarak, sisteme eklenir. Sistemin güvenliği, her blok işlemine tam konsantre siber teknoloji ile sağlanır. Dünyanın farklı noktalarındaki madencilerin açtığı ''dijital yol'' ve ''ağ köprüleri'' sayesinde para transferi tamamlanır.Bitcoin Mining Sistemi Nedir?

Bitcoin nasıl üretilir sorusu için madencilik sisteminden bahsedebiliriz. Miners olarak adlandırılan madenciler, Bitcoin sistemine dahil olan ve blokların örülmesini sağlayan kişilerdir. Madenci olmak isteyen herkes gerekli bilgisayar donanımı ve yazılım teknolojisine ''sahipse'' dahil olabilirler.
Mining sistemi, para transferleri yapılırken güvenliği sağlamak ve para geçişini siber korsanlardan korumak için yapılan işlemlerdir. Şifreleme tekniği ile kripto yazılımlar kodlanarak, transfer sağlanır. Her transfer esnasında, kripto kodlamalar üretilerek kripto para birimleri bloklara eklenir. Madencilere tamamlanan her işlemi, internet defterine kaydeder. Yaptıkları işlem karşılığında ''bahşiş'' adı verilen ücretleri alırlar. Böylelikle kripto para nasıl üretilir konusunda, madencilik sistemi önerilebilir.

Bitcoin İnternetten Nasıl Kazanılır?

Bilgisayar donanım, yazlım ve teknolojilerinden anlamayan fakat Bitcoin'den para kazanmak isteyenler için de sistem kazanç yolları sunar. Bitcoin alım satımı nasıl yapılır, nasıl yatırım yapılır gibi konularda merak eden kullanıcılar için, Bitcoin veren internet sitelerinden bahsedebiliriz.
Bitcoin veren internet siteleri genellikle tanıtım ve raklam amaçlı olarak kripto para veriyor. Oyun sitelerinde oyun oynayarak kripto para kazanmak mümkündür. Özellikle yabancı internet sitelerinde, promosyon niteliğinde ve sitelerin reklam- tanıtımını yapmak için Bitcoin bonusları verilebiliyor. Ancak bu sitelerden güvenilir olanları bularak, oyun oynama yöntemiyle kripto kazanç yapılabilir.
Bitcoin'in alt birimi Satoshi'dir. Günümüzde Satoshi alt birimleri bile gerçek ülke paralarından daha değerli bir haldedir. Bu nedenle sitelerin verdiği satoshi (STH) leri almak, al- sat işlemleri yaparak Bitcoin (BTC) yatırımları yapmak, kripto para borsalarında yüksek seviye kazanç elde etmenizi sağlar.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Türkiye kripto borsalarında alım- satım yapılabilir. Borsa, kripto para borsaları, kripto para alım- satım bayileri ve resmi sitelerden satın alma işlemi yapılabilir. Bitcoin dijital bir para birimi olduğu için elektronik cüzdan alınarak, satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir. Farklı özelliklere sahip dijital cüzdanlar, mobil uygulamalar aracılığıyla internetten kolay transfer yapabilmeyi sağlar.
Ticari cüzdan özellikleri, ekstra güvenlik sağlayan Bitcoin cüzdanlar ile alım- satım işlemleri hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Sanal para nasıl satın alınır konusunda, uluslararası platformlar önerilir. Bitcoin almanın ve satmanın en kolay yolu, kripto para borsalarıdır. Üstelik birkaç satoshi para ile yatırıma girerek, yüksek kazançlar elde edebilir, dijital paranızı daima canlı ve akar fonksiyonda tutabilirsiniz. Böylelikle piyasa değerlerine göre sürekli kazanabilirsiniz.
Bitcoin Cüzdan Çeşitleri Nelerdir?

Bitcoin nasıl üretilir ve nasıl saklanır konusunda, sistemin sunduğu elektronik cüzdanlar önerilir. Yatırımlarınız ve kazançlarınızı dijital cüzdanda tutarak, güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik internetten hızlı ve kolay şekilde para transferleri ve alışveriş yapabilmenizi kolay hale getirir. Bitcoin cüzdan çeşitleri şu şekildedir;
• Bitcoin Knots: Windows, Linux,Mac teknolojisi ile masaüstü kullanılabilen dijital cüzdan, şeffaflık, tam onaylama, geliştirilmiş gizlilik ve paranız üzerinde kontrol sağlamanıza olanak sunar.
• Bitcoin Core: bitcoin al sat için ideal cüzdanlardır. Windows, Mac, Linux sitemiyle, gizlilik, güvenlik, tam onay gibi özellikleri vardır.
• Bither: IOS, Android, Windows, Lınux, Mac sistemlerinde kullanılabilir, güvenli çevre, basit şeffaflık gibi özellikleri bulunur.
• Electrum: Android, Windows, Mac, Lınux sistemleriyle kullanılabilir. Bitcoin borsa sisteminde hızlı al- sat ve transfer yapabilmeyi sağlar.
• Green Adress: Windows, Linux, Mac, IOS, Android, Web sistemlerinde; iki faktörlü uygulama, merkezleştirilen uygulama gibi ek özellikler sağlar.
• ArcBit: Temel gizlilik özellikleri ve paranız üzerinde kontrol yapabilmenizi sağlayan elektronik cüzdandır. İnternetten kazanılan Bitcoinlerin güvenli şekilde korunmasını sağlayan sistemlerdendir.
• MSıgna: Bitcoin al seçeneği ile masaüstü kullanılabilen, ek özellikli cüzdan sistemidir. Tam onaylama, geliştirilmiş gizlilik sağlar.
• Armony: Bitcoin transfer, para gönderip- alma, alışveriş gibi fonksiyonlar sunan masaüstü teknolojisiyle kullanılan cüzdan seçeneğidir.
Bitcoin kripto para nasıl alınır, nasıl muhafaza edilir konusunda dijital cüzdanların mutlaka alınması gereklidir. Kazanılan, elde edilen veya yatırımlar sayesinde kazanılan kripto paralar, dijital cüzdanlarda güvenlik formülleriyle korunabilir.

Bitcoin Yatırımları Mantıklı mıdır? Kazançlı mıdır?

Coin haber sayfalarından ve güncel para piyasalarından, Bitcoin değerlerini öğrenebilirsiniz. Son yılların en çok kazandıran yatırım araçlarından biri olan kripto para, doğru şekilde değerlendirildiğinde güzel miktarlar kazandırır. Miner sistemiyle dahil olan kullanıcılar, zaten dönüşümden siber ticaretinden ve blok sirkülasyonundan rahat şekilde Bitcoin kazanabilirler. Kazanılan Bitcoinleri de borsa sisteminde veya karlı şekilde alım satım yaparak değerlendirmek, oldukça kazançlı bir yöntemdir.
Bitcoin değerinin düşeceğine dair sanal spekülasyonlara itibar etmemelidir. Özellikle 2017 yılından itibaren birçok bankanın Bitcoin işlemlerine yer vermesi, ülke- devlet ve bankaların kripto paralar üreterek sisteme dahil olmaları, kripto para sistemlerinin değer kaybetmeyeceğini ifade eder.
Bitcoin hangi bankalarda var, hangi bankalar doğrudan bitcoin kabulü yapıyor, hangi ülkelerde bitcoin ile gayrimenkul yatırımı yapılabilir gibi makaleleri analiz ederek, avantajlı yatırımlar yapılabilir. Bitcoin yorum ve güncel haberleri değerlendirilerek, alım- satım yapmak oldukça avantajlıdır.
Borsa ve Foreks sistemlerinde yatırım yapmak, en kazançlı yatırım enstrümanı yapmak ve doğru zamanda doğru şekilde yatırım taktiklerini kullanmak, sistemin balını yemenizi sağlar.
Bitcoin fiyat grafiği en güncel verilere göre şu şekildedir;
• 1 BTC: 9.164.3 USD
• 1 BTC: 7.433.9 EUR
• Piyasa Değeri: 155,53B
• Piyasadaki Arz: 17,01M BTC
• Toplam Arz: 21M BTC
• 24 Saatlik Hacim: $ 7,13B
Diğer kripto paralara nazaran daima en çok değere sahip olan Bitcoin, piyasa analizlerinde ve 2018 yılı verilerine göre kazandırıyor. Bitcoin dolar paritesi ve Bitcoin Türk Lirası ekseninde, doğru yatırım ve değerlendirme teknikleri ile 2018'inde en çok kazanan ve kazandıran ticari enstrümanı olabilir. Dünya para piyasaları ve finans platformlarını anlık verileri değerlendirerek, yatırımlarınıza değer katabilirsiniz.Konu Baskan tarafından (15.07.2018 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 07.05.2018, 01:44
 
Üyelik tarihi: 02.02.2018
Mesajlar: 72
Konular: 20
Adı geçen: 15 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin İnternet Sitelerinde Nasıl Üretilir?

Bitcoin İnternet Sitelerinde Nasıl Üretilir? o kadar yazı yazmışsınız ama ben başlıktaki sorunun cevabını bulamadım? amaç ne anlayabilmiş deyilim. Açıklama gelmezse bu konuyuda moderatöre bildireceğim. Bitcoin internet sitelerinde nasıl üretilir diye konuyu okuyorum okuyorum okuyorum ama kendimle dalga geçilmiş hissediyorum. Bilmiyorsanız yazmayın yada bildiklerinizi yazın neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz?
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 07.05.2018, 08:53
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Bitcoin İnternet Sitelerinde Nasıl Üretilir?

@Hakkiboy lütfen konu başlığıyla içeriği farklılık göstermesin.konu içeriği ne ise onunla ilgili başlık atın.Konunuzzun başlığı ''Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler'' olarak değiştirilmiştir.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 05.07.2018, 19:07
Hakkiboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.05.2018
Mesajlar: 34
Konular: 19
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin İnternet Sitelerinde Nasıl Üretilir?

Alıntı:
Baskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@Hakkiboy lütfen konu başlığıyla içeriği farklılık göstermesin.konu içeriği ne ise onunla ilgili başlık atın.Konunuzzun başlığı ''Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler'' olarak değiştirilmiştir.
Anladım.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 15.07.2018, 11:23
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler

Bu sektöre yeni girmiş kullanıcılar için veya henüz bu konu hakkında araştırma yapan kullanıcılar için yararlı bir başlık olduğunu düşünüyorum. Birçok önemli detay basit ve sade bir şekilde kullanıcıya aktarılırken cümle devamlılığı da güzel sağlanmış. Bu arada gözüme takılan bir diğer detay ise ''Bitcoin Nasıl Satın Alınır?'' başlığını bold olarak yazmayı unutmuşsunuz. Başlıklar kalın harfler ile oluşturulurken bu başlığın bu şekilde kalması görsel düzen açısından pek iyi olmamış. Yazı içeriği genel anlamda iyi, araştırma yapan arkadaşların işine yarayacaktır.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 15.07.2018, 18:41
Hakkiboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.05.2018
Mesajlar: 34
Konular: 19
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler

Alıntı:
AhmetKofali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sektöre yeni girmiş kullanıcılar için veya henüz bu konu hakkında araştırma yapan kullanıcılar için yararlı bir başlık olduğunu düşünüyorum. Birçok önemli detay basit ve sade bir şekilde kullanıcıya aktarılırken cümle devamlılığı da güzel sağlanmış. Bu arada gözüme takılan bir diğer detay ise ''Bitcoin Nasıl Satın Alınır?'' başlığını bold olarak yazmayı unutmuşsunuz. Başlıklar kalın harfler ile oluşturulurken bu başlığın bu şekilde kalması görsel düzen açısından pek iyi olmamış. Yazı içeriği genel anlamda iyi, araştırma yapan arkadaşların işine yarayacaktır.
tesekkurler yorumunuz icin, haklisiniz.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 15.07.2018, 18:49
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler

Alıntı:
AhmetKofali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sektöre yeni girmiş kullanıcılar için veya henüz bu konu hakkında araştırma yapan kullanıcılar için yararlı bir başlık olduğunu düşünüyorum. Birçok önemli detay basit ve sade bir şekilde kullanıcıya aktarılırken cümle devamlılığı da güzel sağlanmış. Bu arada gözüme takılan bir diğer detay ise ''Bitcoin Nasıl Satın Alınır?'' başlığını bold olarak yazmayı unutmuşsunuz. Başlıklar kalın harfler ile oluşturulurken bu başlığın bu şekilde kalması görsel düzen açısından pek iyi olmamış. Yazı içeriği genel anlamda iyi, araştırma yapan arkadaşların işine yarayacaktır.
e düzeltiriz
yapıcı eleştirilere her daim açıgız tüm kullanıcılarımızın yapıcı eleştirilerini dikkate alırız.Teşekkürler

--BTCfrm ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:48 --

Alıntı:
Hakkiboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tesekkurler yorumunuz icin, haklisiniz.
konunuzdaki görsel uyumsuzluk
@AhmetKofali nin tesbiti üzere tarafımca düzenlenmiştir
AhmetKofali bunu beğendi.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 29.07.2018, 22:19
Mustafayaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 19.07.2018
Mesajlar: 152
Konular: 36
Adı geçen: 24 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Hakkında Genel Bilgiler

Güzel Konu Eline Sağlık
__________________
Dogecoin : DKqy6dcCL7ss8WESXhk1DHNMYNYzu3n947
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcoin internet sitelerinde nasıl üretilir, bitcoin üretimi, bitcoin üretme
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 12:06. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.