BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Bitcoin Genel Bölüm > Bitcoin Tartışma Alanı

Bitcoin Tartışma Alanı Bitcoin tartışmaları , Haberler , bitcoin toplulukları vs

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen AhmetKofali

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 25.04.2018, 14:52
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 18.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Çin'in Kripto Para Fiyatları Üzerinde EtkisiGeçen yıl, ilk para tekliflerini yasakladı. Bu yıl, hükümet, devlet memurlarını, bölgelerinden gelen bitcoin madencilerinin “düzenli olarak kaldırılmasını” yönetmeye yöneltmiştir. Yani, tamamen Çin'e bağımlı olan kripto para birimlerinin fiyatı mı?
Daha önce belirtilen gerçekler göz önüne alındığında, bu garip bir soru gibi görünebilir. Tipik analiz, Çin’in ekonomisini kripto para birimlerinden düşürdüğünü gösteriyor. Fakat görünüş her zaman göründüğü gibi değildir. Çin hala kripto para birimi fiyatları üzerinde önemli bir etki yaratıyor.
İlk olarak, Çin'de kripto para birimleri hakkında biraz tarih. Ülke onlarla karmaşık bir ilişki kurdu.

Hükümetin 2017 ye gelmeden önce, Çinli bir hayır kurumu bitcoin almaya başladığı sırada, 2013'te kripto paralarını coşkuyla kucaklayan Çin ilk ülkeleri arasındaydı. Bir işletme dalgası, kripto para kabul etmeyi takip etti. Çin'in arama motoru devi Baidu bile, web sitesi güvenlik hizmetleri için bitcoin kabul etmeye başladı. Bitcoiin madencileri durur mu bu sırada tabii ki durmaz işe koyulmaya başladılar.

Bitcoin'in politikaları bir yana, Çinli yatırımcılar kripto paralarla ve sınırların ötesine geçme yetenekleriyle büyülüyorlar. Bir qz.com sonrası bu değer artacaktır ve enflasyona karşı bir çit olduğu için Çinli Bitcoin satın şeklindeki sözleri Şanghay'da Çin Bilimler Akademisi bir mühendis tırnak. Ek bir cazibe, devlet kontrolünden bağımsız olmasıdır.

Geleneksel devlet destekli yatırımlardan geri dönüşler azaldı. Zengin Çinlilerin yurt dışında yatırım fırsatları için avlandığını ve ABD doları için yerel para birimi değiştiğini bildirdi. Buna karşılık, hükümet, bitcoin çıkışını ve daha sonra değerinde bir düşüşü önlemek için sermaye kontrolleri kurmuştu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, yavaşlayan ekonomiye ve evdeki sermaye kontrollerine karşı koruma sağlar.

Ticaret Yasağı Etkileşimi

Çin'in bitcoin fiyatları üzerinde bir etkisi olduğu bir yol, borsalarından geçer. Ülkede bitcoin ticaretine karşı bir yasaklama başlatılmadan önce, Çin kripto para birimlerinde işlem hacimlerinin yüzde 90'ından fazlasını oluşturuyordu. Düşük ücretlerin ödenmesiyle oluşan değişimler.

Borsalar bu yana iş modelini yasakladı ve yurtdışında müşterilere hizmet vermeye başladı. Bitcoin için en yüksek işlem hacimlerini düzenli olarak kontrol eden OKCoin, çalışanlarının çoğunun hala Çin'de yerleşik olmasına rağmen, Belize'de kayıtlı. “Bir çok ülkenin yasal ihalelerine karşı dijital para birimleri için tüketici ticareti” sunmaktadır. Basit bir ifadeyle, bu, borsada bitcoin ticareti için yabancı para kabul ettiği anlamına gelir. Nispeten düşük ücret alması ek bir cazibe.

Çin'den başka bir başka değişim olan Huobi de benzer bir strateji izliyor. Daha sonra, müşterilere hızlı bir klip ekleyen altı aylık Hong Kong merkezli Binance değişimi var. Bazı tahminlere göre, saatte yaklaşık 200.000 yeni müşteri ekliyor.Çin borsaları en büyük ticaret hacimlerini açıklar. Örneğin, Coinhills'e göre, ticaret hacimlerini izleyen bir site, Çin'den yapılan alışverişler, geçtiğimiz hafta sonu boyunca kripto para birimlerindeki işlem hacminin yaklaşık% 29'unu oluşturuyordu.LocalBitcoins gibi marketplaces da Çinli yatırımcılar tarafından popüler hale gelmiştir. 100.000 dolar 'a kadar yatırım yapılmasına izin veriyorlar. Çin'de bitcoin popülaritesinin bir ölçüsü, Çin'in yasağı takip eden aylarda bitcoin için ödediği% 8'lik fiyat primidir.

Bitcoin Madencilik OperasyonlarıTedarik, bir para biriminin fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kripto-para birimi ekosisteminde, Çin madencilik operasyonları yoluyla önemli kripto paralar arzını kontrol ediyor. Tüm bitcoin madencilik operasyonlarının yaklaşık üçte ikisi Çin'de bulunmaktadır.
Tüm madencilik faaliyetlerinin% 39'undan sorumlu olan ve dünyanın en büyük iki maden havuzunu işleten Bitmain, ABD ve İsviçre gibi yerler de dahil olmak üzere sınırlarının çok ötesine yayılan operasyonları olan bir Çinli şirkettir. Çoğu bitcoin madencilik sistemini çalıştıran ASIC çipine öncülük etti ve “bitcoin ekosistemindeki en etkili şirket” olarak adlandırılıyor .

Bitcoin'in arzı sıkı bir şekilde kontrol edildiği için, bitcoin madenciliği, kripto para biriminin fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bitcoin madencileri madeni para üretimini ve talebini, problem zorluklarını ve işlem ücretlerini ayarlayarak kalibre ederler. Bitcoin'in enerji tüketimi konusunda çok fazla şey olmasına rağmen, Çinli madenciler hala yüksek fiyatlar nedeniyle düzenli bir kazanç elde ediyorlar. Çin hükümetinin, bitcoin mayınlarının kaldırılması için bir son tarih belirlememiş olmasının nedeni olabileceği iddia edilebilir.

Bitmain'in yayınları ise, Ağustos 2017'de ortaya çıkan bitcoin nakit fiyatları için önemli bir sürücü olmuştur. Bitmax kurucusu Jihan Wu, SegWit2x'i hayata geçiren anlaşmanın imzacısıydı. (Ayrıca bakınız: Jihan Wu Kimdir ve Günümüzde Bitcoin Kontrol Ediyor mu? ) Bu hareket, bitcoin parasının lansmanı ile sonuçlandı. Bitcoin madencilik topluluğu, girişini takiben sistem kaynaklarını maden bitcoin parasına aktarma konusunda bölünmüştü. Ancak Bitmain , Kasım 2017'de kripto para biriminde bir fiyat artışı sağlamak için gerekli ateş gücünü sağladı .

Çin'in madencilikteki etkisi de diğer şifrelere yayılıyor. Örneğin, Siacoin üzerinde savaşı düşünün. Madeni para, ağ üzerinden içerik dağıtımı sağlayan Boston tabanlı bir platform olan Sia'ya ait. Partinin kurucusu oldu Reddit son zamanlarda Sia çalışan algoritma destekleyen ASIC makineler geliştirmek için Bitmain kararı üzerine ifade endişe. Şirketin kararının, piyasadaki Siacoins tedarikini önemli ölçüde artırması ve madencilik faaliyetlerini merkezileşmesi bekleniyor. Ama bu hikayenin sonu değil. Bir başka Çinli şirket olan Halong Mining, Siacoin'in algoritmasını destekleyen bir makine geliştirmek için Bitmain ile rekabet ediyor. Net etki, kozalanın tedarikinin bir Çinli şirket tarafından merkezileştirilip kontrol edilebilmesi olabilir.


__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..

Konu serkancanu tarafından (28.04.2018 Saat 03:52 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 25.04.2018, 19:48
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Ve Cripto Fiyatları Çin'e Bağlımı?

Bilgilendirici bir yazı olmuş, teşekkürler.
serkancanu bunu beğendi.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 26.04.2018, 01:32
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 18.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcoin Ve Cripto Fiyatları Çin'e Bağlımı?

ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için hocam iyi forumlar..
__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 27.04.2018, 16:52
coinmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelecek Kriptoda.
 
Üyelik tarihi: 18.12.2017
Nereden: İstanbul
Yaş: 27
Mesajlar: 610
Konular: 62
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Çin'in Kripto Para Fiyatları Üzerinde Etkisi

@serkancanu onaylanan bu makaleniz için DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6 cüzdan adresine 1000 DOGE gönderildi.
__________________
Steemit: @coinmeria

Twitter: @coin_meria
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 27.04.2018, 16:58
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 18.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Çin'in Kripto Para Fiyatları Üzerinde Etkisi

teşekkürler hocam hayırlı cumalar
__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcoin hack, cüzdan hack, dijital cüzdan hack, kripto cüzdan hack, kripto para
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 21:59. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.