BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Bitcoin Genel Bölüm > Bitcoin Tartışma Alanı

Bitcoin Tartışma Alanı Bitcoin tartışmaları , Haberler , bitcoin toplulukları vs

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Talha Aslan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 12.05.2018, 18:29
 
Üyelik tarihi: 05.05.2018
Mesajlar: 21
Konular: 19
Adı geçen: 3 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Kripto Para Şirketi Nasıl Kurulur?Kripto Para Şirketi Nasıl Kurulur?

Kripto para oluşturmak ve şirket kurarak Dünya’nın en çok kullanılan ve değerli sanal para biriminin üreticisi olmak mümkündür. Bunun için gerekli olan ethereum cüzdan sahibi olma, hesap oluşturma, para oluşturmak için gerekli sözleşmeleri imzalama, süreç hakkında incelemeler yapma işlemlerine dikkat edilmelidir. Kripto para şirketi kurmak isteyen bireylerin ethereum hesabı aracılığıyla kendi para birimlerini ismi, kısaltması, hisse durumu, tokenleri ve ticari değerlerine yönelik belirlemesi gerekiyor. Üretilmiş ne kadar paranın bulunduğu, hisselerin ne kadarının satıldığı, ne kadar değer biçildiği gibi durumlar kripto para haberleri arasında sizin para biriminizin de bulunmasını sağlayacaktır.

Kripto Para Nedir?

Kripto para birimleri, Dünya genelinde kullanıma uygun durumda olan ve belirli değerlere sahip sanal paralardır. Alışverişlerde ve dövizlerde olduğu gibi direkt olarak ticari değerleri itibariyle kullanılabilen para birimleridir. Kripto para nedir? Dolar karşılıkları bulunan, 1 X para biriminin kaç Dolar ettiğiyle ilgili kur değerlerinin borsadaki durumuna göre belirlendiği yapısı bulunur. Sanal paraları üretebilir, ticaretini yapabilir, bankalara veya farklı hiçbir aracıya ihtiyaç duymaksızın para gönderip alabilirsiniz. Hız ise pek çok para biriminin gönderiminden çok daha hızlıdır.

Kripto Para Nasıl Üretilir?

Hem paranın değerinin korunması hem de üretim alanında artış gösteren madencilerin çalışmalarının düzenli hale getirilmesi sağlanıyor. Sürekli olarak soğutulması gereken cihazlarla kripto para birimleri üretimi yapılabiliyor.
Yapılacak olan üretim işlemlerinde çok sayıda ekran kartının yer aldığı bir PC’nin kullanılması gereklidir. Aylık kazancınız sürekli olarak belirli bir ortalamada seyredecek, elektronik ve soğutma masraflarına dikkat ettiğiniz taktirde modern cihazlarla hızlı bir şekilde kripto para üretimi yapabilirsiniz.
Kendi paranızı oluşturduğunuz ve insanların özel algoritmalardaki para biriminizi üretmelerini sağlamak için öncelikle parayı borsaya sunulacak hale getirmeniz gerekiyor. Kripto paranın hazırlanması için madencilik işlemlerinden önce, sözleşmelerin oluşturulması ve paranın değerlerinin belirlenerek kullanıma sunulması gerekiyor. Kripto para şirketi kurmak isteyenlerin sayısının artmasıyla birlikte günümüzde bu alanda aktif durumda olan yaklaşık 1000 farklı altcoin bulunuyor.

Kendi Kripto Paramı Nasıl Üretirim?

Kendi kripto paranızı üretebilmeniz için öncelikle bir Ethereum Cüzdan hesabı sahibi olmanız gereklidir. Kripto para fiyatları nedeniyle her bir kriptonun üreticisi, fiyatları zaman içerisinde artırmak ve herkes tarafından kullanılan birimler oluşturmak istiyor. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar karışık gibi görünse de, güvenlik ve kullanım faaliyetleri baz alınarak işlemler yapılır. Kendi kripto paranızı oluşturmak için ethereum cüzdan indirmeli, kısa süreli AlethOne madenciliği yapmalı, Token oluşturmalı, Etherbase işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kripto para piyasası arasında kendi para biriminizin de yer alması için aşağıdaki işlemleri detaylarına dikkat ederek yapmanız gereklidir.
• Ethereum Cüzdan’ın en son versiyonunu indirmeniz gereklidir. Bu cüzdanın kullanılma nedeni ise en uygun sözleşmelerin belirlenerek kabul edilmesi ve maliyeti düşük bir şekilde işlemlerin yürütülebilmesidir. Yapmanız gerekenler arasında Ethereum cüzdan hesabı oluşturmak yer alıyor. İndirdiğiniz sistemde oluşturacağınız hesabın şifresini sadece sizin bilmeniz ve güvenli olduğundan emin olmanız gereklidir. Ardışık rakamlar veya harfler kullanılması, test hesabı olsa dahi yanlıştır.
• Cüzdanın hesabı oluşturulduktan sonra, çok fazla Ethereum üretilmesi gerekmeyecek. Sadece sözleşmede yer alan maddelerin değerlendirilebilmesi amacıyla Amerikan Doları’nın onda biri yani 10 Cent tutarında bir ödeme yapmanız gerekecek.
• Sürecin test edilmesi ve para biriminin oluşturulmasıyla ilgili süreç için menü > develop > network > testnet (morden) > develop > start mining bölümüne giriş yapılması gerekiyor. Bu kısımlarda direkt olarak ethereum üretimi için belirli bir süre beklemeniz, sözleşme için gereken miktarda üretim yaptıktan sonra ise madenciliği durdurmanız önemlidir. Eğer madencilik işlemini hesabınız bünyesinde durdurmazsanız, bu durumda sürekli olarak bilgisayarınızın kaynakları kullanılacağı için önemli ölçüde yavaşlamayla karşılaşacaksınız. Bu durumun önüne geçilmesi için sözleşmeyle ilgili miktarın elde edilecek kadar beklenmesi ardından manuel olarak kapatılması gereklidir.
AlethOne Madencisi: Madencilik işlemlerinin kontrol edilmesini sağlayan, süreçle ilgili bilgi alabileceğiniz bir araç olarak kullanılır. İki butonu bulunur ve bu butonları sayesinde madenciliği başlatabilir veya o ana kadar kazandığınız miktarı hesabınıza ekleyebilirsiniz. Reward address olarak gösterilen kod, yapılan madencilik için belirlenmiş gönderim kodu olarak tanımlanır. Status bölümünde cihazın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.
İki farklı işlem süreci bulunan araçta kripto para çeşitleri üretilirken, solo mining veya pool mining işlemlerinin yapılma durumuna göre özellik belirleyebilirsiniz. Cihazın kullanım sürecinde, kazdığınız coinleri akıllı sözleşmeleri yapabilecek şekilde kullanabilirsiniz. Eterlere ihtiyacınız olacağı için, arkadaşlarınızdan veya borsa üzerinde yapacağınız değiş tokuş faaliyetlerinde de farklı birimlerden yararlanabilirsiniz.

Token Oluşturma:
Token olarak tanımlanan sözleşmeler, ethereum kullanımıyla ve üretimiyle ilgili süreçte büyük bir öneme sahiptir. Jetonler, sadakat puanları, özel altın sertifikalar, IOU’lar ve tokenler, değişebilir özelliğe sahip ticari ürünleri temsil ediyor. Ticareti yapılabilen ve özelliklerinde belirli durumlara göre değişiklikler görülebilecek şekilde işlem yapılabilen öğelere token deniyor. Kripto para nasıl satın alınır? Token kodunu sağ üst kısımda yer alan sözleşmeler sayfasında deploy new contract bölümünden alabilirsiniz.
• Kodu aldıktan sonra solidity source field kısmında kodun hata vermeden derleme yapmasını sağlamanız gereklidir. Bu süreçte kodu eksik yapıştırmamanız gereklidir.
• Sözleşme seçme bölümüne tıkladıktan sonra, yenilenen seçeneği görebilir ve kendinize özel olan sözleşmeyi inceleyebilirsiniz. Kendi tokeninizi kişisel hale getirmek amacıyla gerekli olan tüm parametrelere göz atabilirsiniz.
• Size özel olan sözleşmeyi seçtikten sonra arz kaynağını 10.000 yapmalı ve istediğiniz adı belirleyerek, sözleşme sembolünü % ve iki basamak olarak belirlemelisiniz.
Sonuç olarak uygulamanızda tüm boş kısımların doldurulmuş olmalı ve sözleşmenin en altına kadar inmeniz gereklidir. Kripto para madenciliği için sayfanın en altına kadar indikten sonra, sözleşmenin toplam maliyetiyle ilgili tahmini değer belirlenmiş olacaktır. Yapmak istediğiniz ödemeyi belirleyerek, harcamadığınız etherlerin iade edileceğini bilmeniz ve buna göre değer belirlemeniz gereklidir. Deploy bölümüne giriş yaptıktan sonra hesabınızın şifresini girmeli ve işlemlerinizin incelenmesi için bir süre beklemelisiniz.
Etherbase Ana Hesap Yönetimi: Kripto para oluşturmak için parametrelerin sözleşme üzerinden incelenmesinin ardından, hesap yönetimi işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Etherbase bölümünden ana hesabınız olarak tanımlanan bölümde hisse satışıyla ilgili durumu görebilirsiniz. Hisselerinizin %100’ünün kendinizde olduğunu gördükten sonra direkt olarak arkadaşlarınıza coin gönderebilir ve tanımalarını sağlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz anda sistem, paranızı arkadaşlarınıza tanıtmayacaktır. Öncelikle sözleşmeler bölümüne geri dönmeniz ve yeni oluşturmuş olduğunuz parayı sözleşmedeki bağlantı üzerinden yönetmeniz gerekecektir. Sizin para biriminiz için kripto para piyasası bünyesinde yer oluşturulabilmesi amacıyla otomatik bir sözleşme hazırlanmıştır. Adresi kopyalayarak sözleşmenin metin düzenleyicisi bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.
Watch Token: Sözleşmenin yapısına uygun bir şekilde coininizi görmek ve izlemek için Watch Token sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Bu kısımda bir popup görülecek ve sadece az önce kopyalamış olduğunuz sözleşmeyi yapıştırmanız isteniyor. Token adını sembol ve ondalık sayılarla doldurmanızın ardından, istediğiniz herhangi bir ifadeyi yazarak cüzdanda nasıl görünmesini talep ettiğinize göre düzenleyebilirsiniz.
Daha sonra ise sözleşme işlemlerinin tamamlanması ve paranın borsada bir karşılığının olması sağlanıyor. Arkadaşlarınıza gönderebilir, başkalarının üretip, alıp satabileceği hale getirebilirsiniz. Kripto para şirketi kurmak bu işlemlerin ardından gerçekleştirilmiş oluyor fakat paranın tanıtılması ve alınması için girişimlerde bulunulması gereklidir


Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 12.05.2018, 22:05
Talha Aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12.05.2018
Mesajlar: 130
Konular: 35
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Şirketi Nasıl Kurulur?

Kripto para şirketi kurmak hakkındaki yazınız çok beğendim. Ellerinize sağlık
Wisex bunu beğendi.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 13.05.2018, 00:08
BtcFrm_Habercisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.04.2018
Nereden: Bingöl
Mesajlar: 420
Konular: 90
Adı geçen: 18 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Şirketi Nasıl Kurulur?

Bir an kripto para şirketi kurmak geçti aklımdan ama nerede o günlerr
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
kripto para, kripto para şirketi, kripto para şirketi nasıl kurulur
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 23:42. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.