BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Borsalar Ve Al - Sat Denemeleri > Borsalar

Etiketlenen üyelerin listesi

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 18.05.2018, 04:55
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 17.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Kripto Para Borsalarındaki Yatırım İşlemleriEsas Olarak 4 Yönteminiz Var:
1- Al tut
2- Arbitraj
3- Madencilik
4- Al sat

Piyasanın İse 3 Durumu Var:
1-BTC yükseliyor
2-BTC stabil
3-BTC düşüyor

Risk Olarak 2'ye Ayırmak Mümkün:
1- Az riskli
2- çok riskli

Bu yöntemleri ve durumları birlikte değerlendirip ona göre yatırımınızı şekillendirmeniz gerekir. Riski az yada çok almak tercih meselesidir, Yöntemler alternatiflerinizdir piyasanın durumunu ise kontrol edemezsiniz ama ona göre yöntem değiştirebilirsiniz.Al-Tut Yaparak Nasıl Kâr Edilir

Elinizdeki miktara yüksekse Al tut uzun vadede en iyi sonucu veriyor çünkü btc uzun vadede hep yükseliyor. Yüksek miktar kısa vade de btc de al bekle ile zarar etmeniz olası. Çünkü ara ara düşüyor bu , hep yükselmiyor işte.Yüksek miktarla arbitraja girebilirsiniz fakat darboğazı var bankalar ve borsalar günlük yüzbin tl ile sınırlıyor sizi bu rakamları aşmak biraz zor ayrıca her gün arbitraj yaparsanız aylık işlem hacminiz yine ayrı limitlere takılıyor önce borsa limitliyor sizi sonra banka da yüksek miktar çevirdiğiniz için sizi arayıp ne yaptığınızı neci olduğunuzu soruyor, banka bir iki ay böyle devam ederseniz sizi postalayabilir bu bankasına göre değişiyor çünkü regulasyon yok Yani yüksek miktarla arbitraj yapmak hem zor hemde riskli. Zaten eğer btc yükseliyorsa arbitrajla asla yapamayacağınız seviyelere geliyor dolayısıyla arbitraj stabil ve düşen piyasa durumlarında karlı bir iş oluyor.

Yatırım miktarı düşükse altkoin almak riskli bir yöntem ama en hızlı kazanç orada.Miktar düşük ama kaybetmeyi sevmem diyorsanız altkoinlerden uzak durun.

Al-Sat Yapmak Ne Kadar Olumlu Olur

Al-sat yaparsanız % 80 bir yerde zarar edeceksiniz o yüzden hiç girmeyin derim ama deneyip ağzınızın payını almak açısından kısa bir süre yapabilirsiniz.Botlarla alsat yapmak daha mantıklı , muhtemelen sizden daha az zarar ederler. Ancak piyasa yükseliyorsa al-sat yapmak botla bile çok riskli oluyor, satıp yükselişi kaçırma ihtimali var.Piyasadaki bütün botları değerlendirirken altut ile elde edilen kazanca göre değerlendirmek lazım genel olarak çoğu altuttan daha kötü performans gösterir ve yine performans değerlerinizi fiat bazlı değil btc bazlı değerlendirmeniz lazım.Yani 10 btc ile işe başlayıp iş bittiğinizde ne kadar btc var ona bakmak lazım elinizdeki parayı dolar olarak hesaplarsanız btc nin yükselişi yüzünden sahte bir kazanç sağlamış gibi görünebilir.

Fiyat bazında alsat olabileceği gibi altcoin bazında da alsat olabilir yine burda btc bazında ne kadar kazanıyorsunuz buna dikkat ederek hareket etmeniz gerekir. Btc hızlı yükselirken altlar sert düşer, btc hızlı düşerken de altlar sert düşer çünkü btc yükseliyorsa millet altcoinlerini bozup btc ye geçiyor, btc düşerkende piyasa düşüyor diyerek alttan fiyata geçiyorlar her halukarda btc nin oynaklığı altları derin etkiliyor, btc stabilken yada küşük hareketler yaparken altlar yükseliyor, bu tanımın dışında alt hareketleri çok nadir oluyor. Btc riskli bir yatırım aracıysa altlar daha riskli yatırım araçlarıdır. Altkoinlerin çoğunun geleceği yoktur. 2 sene önceki altkoin ilk yüz listesine bakarsanız çoğunun artık çok gerilerde olduğunu görürsünüz yani uzun vadeli alt yatırımı çok risklidir, Altara girin ve zamanı geldiğinde çıkın. Bu tanımın dışında uzun vadeli altkoin gerçekten çok azdır. Yatırım miktarından bağımsız en hızlı kazancı yine Altlarda sağlarsınız. Risk çok demek kazanç ve kayıp çok demektir artık tutturabilirseniz.Altcoinlerde Ne Gibi Önlemler Alabiliriz

Madencilik genel olarak koin bazlı kazandırmaz çünkü yapısı gereği hiçbir zaman yüksek kar marjı vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Çok karlı bir koin olduğunda herkes ona abanır zorluk yükselir kar marjı düşer ama siz cihaz aldığınız için birkaç ay boyunca o piyasaya yapışır kalırsınız , çıkamazsınız. ALsat yapıyor olsanız koin düşüyor iken hemen çıkabilirsiniz ama madencilikte bu yoktur bir kere girdiniz mi artık roi gelene kadar çıkamazsınız sizi hapseder. Düşen piyasa da bu yüzden madencilik çok sıkıntı olabilir. Bunun yanında altkoinler ekran kartıyla kazılabildiğinden çıkmak isterseniz kartları satmak nispeten bir çözümdür, asic-btc cihazlar tek amaçlı olduğundan siz zorluk yada elektrik gideri için satarken birçok kişi de satacağından girmenin çok anlamı yoktur. Yükselen piyasa da madencilik karlıdır, eğer riske girmek istemiyorsanız ekran kartı bazlı madencilik arbitraj ile birlikte kazanç için en mantıklı yoldur. Arbitraj yapamıyorsanız yine riski az olan ekran kartı madenciliği tek alternatif gibi duruyor. BTC sert yükseliyorken altut yapmaktan daha iyi bir yöntem olmadığından bahsetmiştik bu durumda ekran kartı madenciliği altcoin düşüşünden dolayı karını azaltacaktır. btc stabil piyasa da kart bazlı madencilik daha mantıklıdır.Kartı aldıktan sonra btc sertmiş yumuşakmış tabi bilemezsiniz rol yollarını bekler ona göre karar verirsiniz.Madencilikten kazanıp kazanmadığınızı toplam maliyetinizi o işe ilk girdiğiniz günde o koinden alırsam şimdi elimde kaç btc olurdu ile karşılatırarak bulabilirsiniz.Eğer koin yükseliyor idiyse ilk günden o koinden alsaydınız daha karda olurdunuz büyük ihtimal, yalnızca koin stabil yada düşüyor iken altut tan daha iyi kazanma ihtimaliniz var. Bir altkoinin yükseleceğini düşünüyorsanız madenciliğine girmeyin alıp tutun. Kazdığınız koini satmayacaksanız yine altut yapsanız daha iyidir. trading ile koin elde etmek hızlıdır ama madencilik ile süre alır. Bu süre zarfındaki durumu öngörebiliyorsanız gidin koini direkt alın zaten niye kazmakla uğraşasanız.

Yatırım miktarı çoksa bu farklı yöntemler arasında geçiş yapmak en mantıklısı ve en fazla getirilisidir. İçinde bulunduğunuz duruma göre bu farklı yöntemler arasında geçiş yaparak karınızı maksimize edebilirsiniz. BTC nin sert yükseliş yapacağı durumlarda yatırımın ciddi bir kısmını BTC tutabilirsiniz burada yükseliş beklentinizi geçmişe göre şekillendiriyorsunuz yani son birkaç haftadır düşüyor ise düşüş trendindedir ama hep yükselmiş ise yükseliş trendindedir buna bakıp ben btc de kalayım diyebilirsiniz.
Riskinizi hep altut tan yana kullanmamak için yatırımın bir kısmını arbitraja ayırabilirsiniz , arbitraj takibi transferini yapmak biraz zahmetli de olsa riski çok azdır. Envanterli arbitraj eğer yatırım miktarınız güzelse bulabileceğiniz en risksiz yöntemdir.Paranızın bir kısmı altut bir kısmı arbitrajda ise riskleri dağıtmışsınızdır isterseniz bir kısmı da kartlı madencilikte olabilir, böylece riski daha da dağıtmış olursunuz. Yine altcoinlere icolara zaman ayırıp çok adetli olmak üzere girerseniz biri batsa bile biri çıkacağı için zarar etmeden kapama olasılığınız olacaktır.

Borsada Alınacak Tedbirler

Farklı yatırım tiplerinde iş yapıp riskinizi dağıttığınızda yine piyasayı takip edip BTC nin durumuna göre bazı yerlerdeki işlerinizin ağırlığını azaltabilirsiniz. Yani altut ve arbitraj yapıyorsanız btc nin yükselişini gördüğünüzde arbitrajı azaltıp btc altuta ağırlık vermeniz lazım.BTC yükselişi durduğunda yada düşmeye başladığında arbitrajın ağırlığını artırabilrsiniz.Yine altcoinlerde biraz yatırımınız var ise BTC nin yükselişi ile birlikte hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz ama geç kalırsanız ve zarardaysanız beklemek en iyisi, yani zararınızı realize etmenize gerek yok ama çok şişmiş altlar düştü mü tam düşer.Bir altkoin hakkında hayvan gibi yükseldikten sonra haberler çıkarsa şununla anlaşmış diye arkanıza bakmadan kaçın çıkın ondan.Satın almamışsanız gördüğünüzde tanımıyormuş gibi yapın. BTC nin yükselişini öngöremiyorsanız farklı alanlarda yatırımınızı bırakabilirsiniz.Uzun vadede btc altutu geçen pek yöntem yok siz yine yatırım çeşitlendirmeyi bilin ama altcoinlerde boğulmadan madenciliğe hesapsız girmeden önce aklınızda hep bu olsun.Her zaman farklı yatırım tiplerini hesaplayıp btc nin durumuna göre hangisine ağırlık vermek gerektiğini bilin ve ona göre yatırım oranlarınızı ona göre ayarlayın.


__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 17.06.2018, 15:58
 
Üyelik tarihi: 17.06.2018
Nereden: istanbul
Mesajlar: 7
Konular: 0
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Borsalarındaki Yatırım İşlemleri

güzel yazı
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcoin hack, cüzdan hack, dijital cüzdan hack, kripto cüzdan hack, kripto para
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 00:42. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.