BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Diğer > Cüzdanlar

Cüzdanlar Koinlerinizi nerede hangi cüzdanı kullanarak saklamalısınız.Cüzdanlar hakkında bilgi ve offline ortamda koinleri nasıl saklarız.

Etiketlenen üyelerin listesi

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 07.05.2018, 17:13
 
Üyelik tarihi: 04.05.2018
Mesajlar: 31
Konular: 21
Adı geçen: 4 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Post Hardware Wallet Nedir?Hardware Wallet Nedir?
Bitcoin ile beraber hayatımıza anlamına henüz aşina olduğumuz birçok kavram girmiştir. Bunların başında da hardware wallet gelmektedir. Bu cüzdanlar işlem dökümü tutma ve alım satım gerçekleştirmek adına kullanıma alınırlar. Bitcoin üzerinde işlem gerçekleştirebilmek için olmazsa olmaz olan bu cüzdanların birçok farklı tipi bulunmaktadır. Hangisini kullanacağınız sizin önceliklerinize bağlıdır.

Kripto Para Nedir?

Kripto para borsası dünyada şifreli para şeklinde bilinir. Bunun sebebi farklı güvenlik katmanları ile çevrelenmiş olmasıdır. 2009 yılında ilk olarak Bitcoin olarak piyasaya sürülmüştür. Dünyada bazı kişi ve kurumlar bu şifreli paraları normal para olarak kullanmakta ve alışverişlerde de klasik para birimleri gibi işleme almaktadır. Günümüzde piyasalarda birden fazla şifreli para kullanılmaktadır. Bu paralar normal ülke paraları gibi fiziki olarak bulunmamakta olup bazılarının isimleri şunlardır; Bitcoin, Dash, Ripple, Litecoin, Neo Monero ve Ethereum. Bu para birimleri yalnızca bilgisayar ortamında kayıtlıdır. Kripto paraların hepsi dijital ortamlarda kullanılmakta ve herhangi bir ülke veya bankaya bağlı bulunmamaktadır. Bu nedenle klasik ekonomik gelişmelerde olduğu gibi siyasi gelişmeler ya da devletin piyasaya müdahalesi ile dalgalanmaya tabi olmayacaktır.
Kripto paraların en önemli özelliği dünyanın ortak para birimi olarak kullanılabilmekte ve hiçbir ülkenin ekonomik piyasasından etkilenmemesidir. Adeta senelerdir hayali kurulan ve kısmi olarak Euro ile beraber Avrupa Birliği kapsamında gerçekleştirilen ortak para birimi arzusuna ulaşmayı sağlamaktadır. Bu kripto paraların kime ait olduğunu merak eden kişiler aslına bakılırsa sonuca ulaştıklarında sisteme dahil olan herkesin bu yapının sahiplerinden biri olduğunu fark edecektir.
Risk Analizi: Kripto paraların değer kaybetmesinin en önemli nedenleri şunlardır; bilgisayar donanım yani teknik zorluklar, ülkelerin bu paralara yaklaşımı, insanlar tarafından bu paralara yaklaşım ve güvendir. Bazı ekonomistler hale dijital paraların hiçbir şekilde güven arz etmediğini dile getirmektedir. Bir diğer kesim ise ilerleyen süreçte kripto para birimleri aracılığı ile ekonominin yönlendirileceğini öne sürmektedir. Zaman içerisinde hangi önerinin daha makul olduğu yaşananlar ile beraber ortaya koyulacaktır.

Hardware Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Hardware wallet nedir sorusu Bitcoin ve diğer kripto para çeşitleri ile uğraşan kişiler tarafından net olarak bilinmelidir. Kripto paraları muhafaza edebilmek için geçerli olan cüzdan tipleri farklılık göstermektedir. 2009 senesinden itibaren bu alanın ilgi görmeye başlaması ile cüzdan tiplerinde de değişimler söz konusu olmuştur. İlk kullanıma alınanların başında Hardware wallet gelmektedir. Bu cüzdan tipinde coinlerin muhafaza edilmesi için fiziksel ayrı bir cihaz kullanıma alınmaktadır.
Kullanılacak olan ek cihazın bilgisayara ya da telefona bağlanılabilir cinste olması gerekmektedir. Ancak bu biçimde coinlerin muhafaza edilmesi ve işlemlerin dökümünün tutulması mümkün kılınmaktadır. Her zaman bağlantı kurulması gerekmese bile coinlerin harcanmasının öncesinde bu bağlantının kurulması gerekebilir.
Dezavantajı: Yöntem değerlendirmesi yapıldığı zaman maddi açıdan hardware olan sistemleri tercih eden kişilerin yatırım sağlamaları gerekmektedir. Diğer yöntemler bu denli yüksek bir harcama gerektirmeksizin kullanılabilmektedir. Fakat diğer yöntemlere göre güvenilirliğinin de bir kademe daha üstte olması bu dezavantajın kompanse edilmesini sağlamaktadır. Ledger Nano S Bitcoin cüzdanı fiyat bakımından incelendiği zaman en uygun fiyatlı seçeneklerin 600 lira civarında olduğu görülmektedir.

En Popüler Hardware Wallet Seçenekleri Nelerdir?

Kripto para piyasası içerisinde en çok tercih edilen hardware wallet seçenekleri arasında şunlar bulunmaktadır;
• Ledger Nano S: Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer popüler kripto para birimleri kapsamında kullanıma alınabilmektedir. Birim bakımından bir kısıtlamanın getirilmemesi kişilerin yöntem içerisinde olumlu eleştiride bulundukları noktaların başında gelmektedir. Cihazın ön yüzünde bulunan küçük fakat kullanışlı ekran sayesinde kripto para bakiyesinin görüntülenmesi mümkün kılınmaktadır. İşlemleri ekran üzerinden kontrol etmek dikkatsizlik sebebi ile ortaya çıkabilecek olan sorunların önlenmesi için büyük önem arz etmektedir.
• Trezor: Fiziksel Bitcoin cüzdanları başlığı altında güvenilirliği ile dikkat çeken markaların başında gelmektedir. İşlemleri detaylı bir biçimde incelemenize imkan veren yapısı sayesinde olası hatalar engellenmektedir. Ayrıca ek güvenlik önlemleri ile donatıldığı için kişilerin sorunlu bilgisayarlarda bile kusursuz bir biçimde işlem gerçekleştirmesi mümkün kılınmaktadır. Cihaz üzerinde küçük bir ekran ve iki adet de tuş bulunmaktadır. Bu tuşlar ile gerekli yönlendirmeler kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
• Keep Key: Bu alanda en teknolojik adımlardan biri olan Keep Key fiyat bakımından yüksek olsa da sağladığı hizmet ile memnun edici bir sistem yaratmaktadır. Bilgisayara bağlanak kullanıma uygun olan bu sistem içerisinde güvenlik sorunu yaşanmaması için gerekli önlemler alınmıştır. Ürünün en beğenilen özelliklerinin başında yedekleme imkanı gelmektedir. Yedekleme konusunda hardware wallet alanında en net ve pratik sistemi sağlayan nokta Keep Key ürünüdür.
Hardware wallet nedir sorusunun yanıtı olarak yukarıda detaylandırılmış olan ürünlere bir göz atılabilir hangisi nitelik ya da fiyat bakımından size uygun ise internet üzerinden sipariş verilebilmektedir. Bu cihazlar üzerinden hash rate takibi de sizin için çok daha kolay olacaktır.

Mobile Uygulama Şeklinde Wallet Seçenekleri

Mobile uygulama olarak işleme alınabilecek olan farklı wallet seçenekleri de bulunmaktadır. Akıllı cihazlar ve tabletler ile bağlanılan bu uygulamaların özellikle sürekli olarak hesabını kontrol altında tutmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir başlık olduğunun da altı çizilmelidir.
Sosyal hayatta aktif ödeme yöntemi olarak kripto paraları kullanacak olan kişiler için bu mobile uygulamaları dikkate almanın daha mantıklı olacağı da dikkate alınmalıdır. Ülkemizde henüz her yerde geçerli olmasa da yurtdışında alışveriş yapmak için internet üzerinden güvenilir bir biçimde bu yöntemler kullanılabilmektedir. Mobile wallet seçenekleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Bitcoin yorum başlığı kontrol edildiği zaman kişilerin sıklıkla bu yöntemi kullandıkları görülmektedir. Daha garantici olan kişilerin ise fiziksel cüzdan ( hardware wallet ) yöntemini tercih ettikleri bilinmektedir.
Hardware wallet ya da mobil uygulama şeklinde olan cüzdanlar kapsamına sosyal medya siteleri üzerinden ya da forumlar aracılığı ile hangi yöntemin daha güvenilir olduğu ile alakalı olarak detaylı bilgi elde edilebilir. Sadece Bitcoin sisteminden kazanım elde edebilmek için değil diğer bütün kripto paralar üzerinden de bu yöntem ile işlem gerçekleştirmek mümkündür. Koin haber siteleri takip edildiği zaman bu sistemler ile alakalı olan gelişmeler kolay bir şekilde takip edilebilmektedir. Sadece cüzdan konusunda değil aynı zamanda para birimlerinin değerleri ile alakalı olarak da sistemler ipuçları vermektedir. Kripto para al sat süreci içerisinde bu değişkenler hakkında muhakkak fikir sahibi olmak lazımdır. Borsanın takip edilmesi hangi birimlerin değerleneceği hakkında net ipuçları vermektedir.


Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 07.05.2018, 17:54
Inad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21.10.2017
Nereden: Yurtdışı
Mesajlar: 1.275
Konular: 84
Adı geçen: 39 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

Masaüstü için= https://bitcoin.org/tr/wallets/deskt...s/bitcoincore/

Mobil uygulama için de= https://bitcoin.org/tr/wallets/mobil...bitcoinwallet/

oldukça kullanışlıdır,konuda bunlardanda bahsedebilirdiniz.
__________________
Türkiye'nin Lider Bitcoin Forum Sitesi
Konu Açmadan Okuyunuz - BTCFRM Yönetimi
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 07.05.2018, 19:45
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 23.05.2018, 23:04
C4NN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 17.05.2018
Mesajlar: 20
Konular: 3
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

teşekkürler
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 07.06.2018, 04:43
 
Üyelik tarihi: 23.04.2018
Mesajlar: 38
Konular: 18
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

teşekkürler....
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 07.06.2018, 13:10
Talha Aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12.05.2018
Mesajlar: 130
Konular: 35
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

hardware wallet hakkında bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederiz
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 07.06.2018, 13:14
BtcFrm_Habercisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.04.2018
Nereden: Bingöl
Mesajlar: 420
Konular: 90
Adı geçen: 18 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Hardware Wallet Nedir?

Güzel yazı bunu da unutmadan ekleyeyim Hardware Wallet Nedir? başlığı aratıldığında ilk sayfadasınız tebrikler...
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
hardware wallet, hardware wallet nedir
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 19:25. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.