BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Alt Coinler > Dogecoin (DOGE)

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen economicus

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 22.02.2018, 22:36
economicus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 17.02.2018
Nereden: Eskişehir
Mesajlar: 28
Konular: 18
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve GeleceğiKripto para camiasının dikkat çeken coinleri arasında gösterilen ve oldukça da karmaşık bir yapısı bulunan Dogecoin, şuan çok yüksek miktarlarda işlem görmektedir. Piyasada kişilerin çok ciddi kazançlar elde etmesi ile birlikte ilginin artması, yeni yatırımcıları bu piyasaya sürüklemiştir. Ancak, büyük bir çoğunluğun herhangi bir araştırma yapmadan sadece kulaktan duyma bilgiler ile Dogecoin satın aldığı ve yatırım yapmaya başladığı bilinmektedir. Bundan dolayı Dogecoin gerçeği hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptık ve sizlere sunuyoruz.
Öncelikle belirtilmesi gereken durum, coinin tamamen bir söyleşi ve internet geyiği üzerine ortaya çıkmış olmasıdır. Piyasaya hızlı bir şekilde çıkmış olan Dogecoin, aynı şekilde de hızlı bir şekilde işlem yapmaya başlamıştır. Şuan baktığımız zaman, özellikle Türk yatırımcıların binlerce liralık alım işlemi yaptığı açık bir şekilde borsalarda karşımıza çıkmaktadır.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin nedir sorusuna cevap vererek işleme başlayacak olursak, kişilerin ödeme işlemlerinde kolaylık sağlaması için geliştirilen, kripto olarak nitelendirilen ve internet üzerinden alım satım işlemi yapılan bir coin türü olduğunu belirtebiliriz. Buna ek olarak, piyasada bulunan diğer coinlere göre bir değerlendirme yaptığımız zaman coinin özellikle Litecoin ile benzerlik gösterdiği açık bir şekilde görülmektedir. Billy Markus tarafından yazılmış olan coin, aslında ilk başta bu kadar büyüyecek bir birim olarak görülmüyordu. Öyle ki Markus tarafından yazılan kripto para, doğrudan blockchain teknolojisi ve Bitcoin için ilgi arttırmaya yönelikti. Ancak, piyasada bir anda hızlı bir şekilde gelişim gösterdi.
Şuan düşük değerlerde olmasına karşın, piyasada bulunan yatırımcılar ve yeni dahil olanların bu coin için çok fazla güven duyduğu açık bir şekilde görülmektedir. Piyasada çıkan söylentilere baktığımızda ise, birçok Bitcoin madencisi bu para birimine ciddi yatırımlar yapmıştır. Ancak, bu sadece söylentiden ibarettir. Yüzlerce BTC’nin bu coin için aktarıldığı görülse de hem borsa üzerinde işlemlerin net bir karşılığı bulunmamakta hem de bu kadar yüksek bir yatırım kayması sonrasında olması muhtemel olan fiyat artışlarının da gerçeği yansıtmadığı bilinmektedir. Bundan dolayı BTC yatırımcıları hakkında çıkan bu söylentiler hakkında somut bir bilgi olmadan kişiler bu coin için yüklü işlem yapması çok da doğru olmayacaktır.Dogecoin Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin, şuan için elbette tavsiye edilen coin türleri arasındadır. Ancak, tavsiye edildiği kadar da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü, şuan fiyatı çok düşük seviyelerde seyit etmekte ve işlem hacmi de oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı kişilerin dikkatli olmasında fayda vardır. Alım işlemi yapacak kişilerin Dogecoin özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için de şu sıralamadan bahsedebiliriz.
• Blok zamanlaması olarak birer dakika belirlenmiş ve bu da işlem sürelerinin kısalması konusunda avantaj sağlamıştır.
• Tıpkı Litecoin tarafında olduğu gibi Scrypt algoritması kullanılmakta ve Proof of Work mantığı üzerinde çalışıyor.
• İşlemler gerçekleştikten sonra dört dakikalık süreler içerisinde network üzerinden yeni hesaplama işlemleri tamamlanmaktadır.
• Çıkarılabilecek coin miktarı şuan sınırsız durumdadır.
• Coin üretimi yapmak isteyen kişilerin zorlanacağı pek bir konu bulunmamaktadır. Kolay elde edilebiliyor olması, coinin popüler olmasındaki etkisi olan konulardan bir diğeridir.
• Coin çıkarım miktarının sınırsız olması, kolay elde ediliyor olması ve piyasada bulunan coin miktarının da günden güne artıyor olmasından dolayı şuan için fiyatın çok düşük olduğu bilinmektedir.
• Coinin teknolojik alt yapısında, BTC ve diğer alt coinlerdeki tüm özelliklerin aynen geçerli olduğu görülmektedir.
Dogecoin özellikleri için öne çıkan durumlar yukarıdaki gibidir. Kişilere genellikle kripto para yatırımı için başlangıçta tercih etmeleri gereken coin olarak gösterilmektedir. Kısacası alıştırma coini olarak nitelendirilmektedir.

Dogecoin Geleceği

Dogecoin, şuan yüzlerce ICO ve kripto para biriminin yapamadığını başarmış durumdadır. Çok düşük değerlerde olmasına rağmen çok büyük işlem hacmine ulaşmış olması bunun sadece bir örneğidir. Dogecoin geleceği de tam da burada belirtilmesi gereken bir konudur. Dijital para birimlerinde fiyat konusunda belirleyici olan, arz miktarı ve taleptir. Şuan bu coin türünde sınırsız arz ve belirli bir sayıda talep bulunmaktadır. Bundan dolayı, şuan için düşük rakamlarda ayakta durmakta olan coinin, ilerleyen günlerde ani bir düşüş ile karşılaşacağını tahmin eden kişileri sayısı günden güne artmaktadır. Bu sebepten dolayı, çok yüksek bütçe ile bu piyasaya girecek olan kişilerin temkinli davranmasında ve uzun vadede belirsiz bir durum söz konusu olduğunu da bilmesi gerekmektedir.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin satın almak için kişilerin yerli ya da yabancı kripto para borsalarından birisine üye olması yeterlidir. Şuan Türkiye’de güvenilir bir şekilde işlem yapılmasına olanak hazırlayan Koineks, kişilerin Doge yatırımı yapabileceği platformlardan birisidir. Eğer daha büyük bir platformda işlem yapılmak isteniyorsa, bu durumda kişilerin Binance platformuna yönelmesi daha doğru olacaktır.
Her iki kripto para borsası üzerinden de kişilerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmesi mümkündür. Tercih edilecek platformun incelendikten sonra, en düşük maliyetli olan kişiler için hangisi ise ona yönelmeleri gerekecektir.
Byte ve husta5 bunu beğendiler.


Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 23.02.2018, 17:11
 
Üyelik tarihi: 06.02.2018
Nereden: istanbul
Yaş: 29
Mesajlar: 21
Konular: 0
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

doage almayı düşünüyorum şu tron ve ripple dan kurtarsam paralarımı
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 07.03.2018, 15:03
 
Üyelik tarihi: 07.03.2018
Mesajlar: 25
Konular: 3
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Dogecoin kaplumbağa gibi hiç ilerleme yok
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 18.06.2018, 15:44
 
Üyelik tarihi: 31.05.2018
Mesajlar: 40
Konular: 0
Adı geçen: 5 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Doge veren çok fazla sistem var. Az az kazanarak tek cüzdanda toplanabilir. Şu anda benim stratejim bu.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 24.06.2018, 22:39
 
Üyelik tarihi: 24.06.2018
Mesajlar: 27
Konular: 1
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

çok övüyorlar ama ben bir türlü ısınamadım
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 25.06.2018, 19:39
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Şimdi bu ekteki resmin üzerine ilgili tarihlerdeki Btc kuru üzerinden DOGE değeri ne idi onu ekliyorum, yeni resim olarak. Bittiğinde 1 saat içinde; daha net görürsünüz. BTC değeri düşükse DOGE satılıp elden çıkartılır ve BTC alınır. Bu yüzden DOGE'nin tabanının (BTC değeri düşükse) 15-20 satoşiye kadar yolu var.
https://s22.postimg.cc/lnmng8map/1brv.jpg

Ekleme: Araya akşam yemeği girince 40 dakikada hallettim neyseki.
https://s8.postimg.cc/et8y7ab39/1drv.jpg

Görebileceğiniz üzere DOGE'nin BTC bazında değerine değer kattığı iki dönemde de BTC'nin pazarpayı kaybetmekte olduğu dönemler. Bunlardan biri BTC birim fiyatının arttığı dönem, bir diğeri ise BTC birim fiyatının düşmekte olduğu dönem. Görebileceğiniz gibi DOGE'nin 16 satoşiye kadar düşme ihtimali var, ama daha önce bu kadar değer kaybettiğinde zaten BTC zirvesinde idi. Bu yüzden DOGE ile tutayım uzun vadade kazanç elde edeyim diye düşünerek yatırım yapmanız size kazanç sağlamayacaktır.

Beklentimiz ve umudumuz hem btc , hem doge'nin değer kaybının yaşandığı dönemin bitmek üzere olmasıdır. Buradan sonra BTC'nin yükselip Doge'nin düşeceği dönem olacak. Yani bu aralar DOGE almak riskli olabilir.

Konu husta5 tarafından (25.06.2018 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 27.06.2018, 21:50
steemit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 24.06.2018
Mesajlar: 117
Konular: 29
Adı geçen: 7 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Doge için yok hediyee çok dalga geçmek maksat ile yapıldı gibi şeyler söyleniyor ama bir çok ciddi olduğu söylenen coinlerden üst sırada?
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 28.06.2018, 21:03
 
Üyelik tarihi: 26.12.2017
Mesajlar: 38
Konular: 3
Adı geçen: 7 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Bu coinle bu forum sayesinde tanıştım.Şu an cüzdanımda 1000 dogecoin var ve cüzdanı açtığımda 4$ falan yapıyordu. An itibari ile 2.4$ yapıyor. Hızlı düşük masraflı ve kolay olmasından dolayı aslında birçok coinin hedeflediği fintech devriminin bir kısmını tek başına başarmış sayılır. Kâr etmek için çok güçlü bir coin olmasa da para transferleri için oldukça uygun görünüyor. Şu düşüş trendi bir sona erse daha da yaygınlaşabilir. Her ne kadar coinlerin altında yatan teknoloji büyük ve devrim yaratan bir teknolojiyse de coinlerin gidişatı piyasanın ciddi anlamda moralini bozuyor.
__________________
Doge : DDC4BUdDvodsnwzdQw8bn5X1bEAX1Qxj3v
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 28.06.2018, 21:30
 
Üyelik tarihi: 20.06.2018
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 103
Konular: 27
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

İlk öncelikle Hocam ben Bu Küçük Çaplı Dogecoinin İlerki Yıllarda Kat Kat Değer Kazanacağımı Düşünüyorum Şuan Düşüşte mesela 38Satoshi Anlık Kur Oranı Bu oranı değerlendirip ufakta olsa bişeyler alıp İlerki günlerde 50satoshiden satıp ufakta Olsa Kar İmkanı Var Bence Bitcoin falan Artık Yatırım yapılacak Bir Coin Deil Geleceğin Coinleri Artık hep Yeni Çıkan Coinler Olacak Aklı Olan Hocalarım yeni Çıkan Coinlerden Herzaman Yararlanmalıdır Ve Bu İştede iyi para olduğunu söyleyebilirim Coinlerden Zengin olan insanları tanıyorum
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 29.06.2018, 07:23
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Dogecoin Gerçekleri, Özellikleri ve Geleceği

Alıntı:
VFoRVeNDeTTa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk öncelikle Hocam ben Bu Küçük Çaplı Dogecoinin İlerki Yıllarda Kat Kat Değer Kazanacağımı Düşünüyorum Şuan Düşüşte mesela 38Satoshi Anlık Kur Oranı Bu oranı değerlendirip ufakta olsa bişeyler alıp İlerki günlerde 50satoshiden satıp ufakta Olsa Kar İmkanı Var Bence Bitcoin falan Artık Yatırım yapılacak Bir Coin Deil Geleceğin Coinleri Artık hep Yeni Çıkan Coinler Olacak Aklı Olan Hocalarım yeni Çıkan Coinlerden Herzaman Yararlanmalıdır Ve Bu İştede iyi para olduğunu söyleyebilirim Coinlerden Zengin olan insanları tanıyorum
Bir yıl içinde de kardeşim amma çok yeni koin çıktı piyasaya.Takip etmesi çok zor, ben beceremiyorum. Her koinin etrafındaki topluluk sayesinde değeri artıyor. Ama ben o insanlar gibi emek vakit harcayıp uğraşamıyorum.


Alıntı:
neisen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu coinle bu forum sayesinde tanıştım.Şu an cüzdanımda 1000 dogecoin var ve cüzdanı açtığımda 4$ falan yapıyordu. An itibari ile 2.4$ yapıyor. Hızlı düşük masraflı ve kolay olmasından dolayı aslında birçok coinin hedeflediği fintech devriminin bir kısmını tek başına başarmış sayılır. Kâr etmek için çok güçlü bir coin olmasa da para transferleri için oldukça uygun görünüyor. Şu düşüş trendi bir sona erse daha da yaygınlaşabilir. Her ne kadar coinlerin altında yatan teknoloji büyük ve devrim yaratan bir teknolojiyse de coinlerin gidişatı piyasanın ciddi anlamda moralini bozuyor.
Yok yok. Bitmiştir artık. Bu piyasanın değerini en azından ikiye katlaması gerek. Yakındır , sabır ... Az kaldı diye düşünüyorum.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
dogecoin nedir, dogecoin özellikleri
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 01:49. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.