BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Alt Coinler > Ethereum (ETH)

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Baskan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 06.05.2018, 19:17
 
Üyelik tarihi: 04.05.2018
Mesajlar: 31
Konular: 21
Adı geçen: 4 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Ethereum Cüzdan ÇeşitleriEthereum, Kanada kökenli olan ve ilk defa Kuzey Amerika’da tanıtımı yapılan, kendisine has özellikleri ile dikkat çeken bir kripto para. Dijital para seçeneklerinin gündeme gelmesi ve popüler olması ile beraber ethereum da piyasadaki yerini hızlı bir şekilde almaya başladı. Buna göre para gönderme, para kazanma, alma, satma, madencilik yapma gibi birçok işlemleri, ethereum sayesinde gerçekleştirmek mümkün oluyor. Böylelikle kazanç sağlayan kişilerin sayısı hiç de az değil. Bunun için ise kripto paraya hakim olmak ve her türlü çeşidini iyi bir şekilde bilmek şart. Ethereum nedir sorusu bu şekilde cevaplanabilmektedir.

Ethereum Cüzdanın Özellikleri

Ethereum, birden fazla olan çeşidi ile dikkat çekiyor. Tüm bu çeşitler, cüzdan üzerinden ifade ediliyor. Satın alınan kripto para, cüzdanlarda saklanıyor. Ancak burada cüzdandan kasıt gerçek olmayan sanal bir yapı. Ethereum satın al işleminden sonra oluşturulan cüzdanların, belli başlı özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu özellikleri ise şu şekilde ifade etmek gerekiyor;
Private Key: Private key kavramı tamamen kontrol ile alakalı olan bir kavram olarak dikkat çekiyor. Buna göre cüzdanın kontrolünün mutlaka, satın alma işlemini yapan kişide olması şart. Böylelikle güvenli bir şekilde kripto parayı muhafaza etmek mümkün.
Uyumluluk: Cüzdanların uyumlu olması şart. Yani her farklı program ile kullanılmalı. Bunun yanı sıra günümüzde birden fazla işletim sistemi olduğu için cüzdanları farklı işletim sistemlerini de tanıması gerekiyor. Böylelikle problem çıkmadan, her yeni site ve işletim sistemi üzerinden cüzdanı kullanabilirsiniz.
Kullanım Kolaylığı: Cüzdanlarda olması gereken bir başka özellik ise kolay bir biçimde kullanılabilmesi. Buna göre ergonomik olan cüzdanlar çok daha avantajlı olarak biliniyor. Ethereum al işlemi sonrasında kullanılacak olan cüzdan, bu özelliği mutlaka taşımak zorundadır.
Güvenlik: En dikkat edilen özelliklerin başında ise güvenlik geliyor. Çünkü internet ortamında olası ele geçirme gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka güvenilirliği yüksek olan bir cüzdanla işlem yapılmalıdır.
Geliştirme: Ethereum cüzdanlarının gelişime açık olması, aktif bir biçimde devoleper içermesi, her türlü yeniliğe karşı uyum sağlaması, aranan özellikler arasında bulunuyor. Böyle özelliklere sahip olan cüzdanlar, kullanan kişiler için büyük fırsatlar yaratabiliyor.
Ethereum yorum anlamında yazılanlar da bu konu hakkında paralellik taşıyor. Çünkü sahip olunun coinin mutlaka yukarda özelikleri yazılan cüzdanlar içinde olması gerekiyor. Böylelikle olası güvenlik problemleri engellenmektedir.Ethereum Cüzdan Çeşitleri

Ethereum, farklı cüzdan çeşitleri sunan bir kripto para olarak dikkat çekiyor. Buna göre cüzdan çeşitleri ve özellikleri şöyle;
Eth Adress: Diğer ismi Paper Wallet olarak geçiyor. Son derece farklı bir kullanımı var. Bilgilerini muhafaza edebilmek için değişik bir yöntem arayan kişiler, bu opsiyonu tercih edebilirler. Buna göre, her türlü coin bilgisi bir kağıda yazılarak muhafaza ediliyor. Bunun için eth adress ile işlem yapmak gerekiyor. Bu işleme göre ilk olarak bir kağıt cüzdan oluşturulmalı. Kağıt cüzdanın oluşturulmasından sonra bunu fiziksel olarak alabiliyor ve istediğiniz yerde saklayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sistemin güvenli olmasını sağlayan temel kriter ise private keyin olması. Ayrıca public key sayesinde de bilgiler rahatlıkla muhafaza edilebiliyor. Cep telefonu, bilgisayar ya da benzeri cihazlara güvenmeye kişiler, bu yöntemi tercih edebilirler.
My Ether Wallet: Web wallet olarak da biliniyor. Değişik özellikleri ve sunmuş olduğu farklı avantajlar ile ön plana çıkıyor. Buna göre private key, sadece size ait olan bir cihaz üzerinden saklanıyor. Yani başka bir cihaz, başka bir platform ya da başka bir sayfa ile işlem yapılmıyor. Bu durumun sağlamış olduğunu en büyük avantaj ise kontrol mekanizmasının sadece size ait olması. Böylelikle sizin dışınızda herhangi birisi ethereum coininze erişim sağlayabilir. Cüzdan, açık kaynak koduna sahip olan yapısı ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra hem Ledger Nano hem de Trezor ile kolaylıkla bağlantısı yapılabiliyor. İnternet üzerinden bunu kullanmak isteyen kişiler, Chrome ile işlem gerçekleştirebiliyorlar. Çünkü Chrome üzerinde programın bir eklentisi mevcut.
Meta Mask: Ethereum coin koruma noktasında tercih edilebilecek bir diğer cüzdan olarak biliniyor. İngilizce olarak Desktop Wallet şeklinde ifade ediliyor. Tam anlamı ile bir internet browser gibi tasarlanan program, böylelikle ethereum bağlantısı ile sisteme giriş yapmanıza müsaade etmektedir. Bunun yanı sıra en önemli özelliği etherleri başarılı bir şekilde ve istenildiği kadar saklayabilmesidir. Ayrıca kısa ise dapp erişimi gerçekleştirebilmesi bir başka avantaj olarak biliniyor. Özellikle ethereum ana network üzerinden test network alanına geçiş yapmak isteyen kişiler, program sayesinde bunu başarılı bir şekilde yapabiliyor. Birçok insan tarafından sezgisel bir yazılım olarak tanımlanan meta mask, birçok internet arayüzü ile de uyumlu olarak çalışmaktadır. İsterseniz Firefox ya da Chrome ile programı kullanmanız mümkündür.
Mist: Özel olarak tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş olan cüzdanlar dışında bir başka alternatif olarak resmi bir şekilde sunulan Mist cüzdanını da kolaylıkla kullanmanız mümkün. Buna göre Mist, desktop wallet özelliği ile dikkat çeken bir cüzdan. Resmi site üzerinden bu özelliği ve cüzdanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk olarak senkronizasyon işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Bu işlemin gerçekleşmesi belli bir süreyi alıyor. Daha sonra program tarafından, özel olarak oluşturulmuş bir şifre size verilecektir. Bu şifrenin kaybedilmemesi şarttır. Bu yüzden şifreyi aldıktan sonra hemen bir yere kaydetmek, size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Oluşturulmuş bu şifre ile istediğiniz zaman ethereum coin üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Mist kullanacak olan kişiler, değişik platformlar ile bunu yapabiliyorlar. Mac Os ile programı tercih etmek mümkün. Ayrıca Windows üzerinden de cüzdan sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Linux ise bir başka alternatiftir.
Jaxx: Hem mobil hem de desktop üzerinden tercih edilen bir cüzdan şekli. Programın oluşturulduğu yer ise Kanada. Bu ülkede Decentral şirketi tarafından oluşturulan program, değişik birçok kripto paranın saklanması için oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Buna göre özel anahtar bölümünü program üzerinden şifreleyebiliyor ve bunu muhafaza edebiliyorsunuz. Böylelikle cüzdan ile alakalı tüm kontrolü sağlamış oluyorsunuz. Bunun yanı sıra program, birçok değişik browser ile çok uyumlu bir biçimde çalışabiliyor.
Exodus: Ethereum coin saklama konusunda en çok tercih edilen cüzdanlardan birisi olarak dikkat çekmekte olan Exodus, masa üzerinde çalışması ile bilinmektedir. buna göre program, ilk masa üstü yazılımı olarak piyasaya sürülmüştür. Bundan dolayı hemen başarılı hem de deneyimli bir ekip tarafında yönetilmektedir. Sürekli kendisini geliştiren bu program, ücretsiz bir şekilde satılmaktadır. Buna göre program üzerinden ether gönderme hakkınız vardır. Ayrıca ether kabul etme işlemi de başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra program, internete bağlı olarak çalışmaktadır. Her türlü önlemi alan Exodus, özel keylerin çalınmasını ya da farklı bir bilgisayara gitmesine izin vermiyor. Bu özelliği sayesinde çok büyük bir ilgi gördüğünü söylemek lazım.
Ledger Nano S: Bu cüzdan, hardware sistemine sahip olan bir programdır. Ethereum sahibi olan kişilerin, çok sık kullandığı yazılımlar arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun temel nedeni ise çevrimdışı bir şekilde muhafaza edebilmesidir. Bunun yanı sıra usb üzerinden bir bağlantı gerçekleştirmektedir. Klasik ve normal olarak bilinen ethereum coin için son derece uygundur. Transactionların kontrol edilebilmesi de bu noktada mümkündür.
Trezor: İlk olarak tasarlanan ve piyasaya sürülen hardware wallet olarak bilinen cüzdanlardan birisidir. Buna göre iki farklı kripto parayı saklayabilmektedir. Hem bitcoin hem de ethereum için son derece uygundur. Ayrıca offline bir şekilde saklama özelliği ile dikkat çekmektedir. Şifreyi girme işlemi sadece kullan kişiye aittir. Başka bir kişi şifreyi bilse bile sizin onayınız olmadan cüzdan içine giriş yapamamaktadır. Değişik renk seçenekleri vardır. Bunlar içinde siyah, gri ve beyaz bulunmaktadır.
Ethereum Türkiye kullanıcıları, adı geçen cüzdanlar ile kripto paralarını rahatlıkla muhafaza edebilirler. Bunun için online işlemler üzerinden satına alma gerçekleştirilebilmektedir. Ethereum satın al için belirlenmiş olan bazı web sitelerine girerek ilk olarak üye olmalısınız. Daha sonra satın alma işlemlerini başarılı bir biçimde yapmanız mümkün olacaktır. Satın almış olduğunuz coin ile daha çok para kazanmak için mutlaka borsa üzerinden şansınızı denemelisiniz. Böylelikle gelirinizi çok kısa süre içerisinde arttırmanız mümkün olacaktır. Ethereum değeri, her geçen gün daha fazla arttığı için yatırımcılar için çok büyük bir maddi avantaj demektir.Konu cahspara tarafından (07.05.2018 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 07.05.2018, 01:38
 
Üyelik tarihi: 02.02.2018
Mesajlar: 72
Konular: 20
Adı geçen: 15 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın

@cahspara

Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın demişsiniz, hangi ethereum çeşitleri ile paramıza para katacağız? Kaç tane ethereum çeşidi var?

Ethereum Çeşitleri Neler? demişsiniz sonrada saçmalamışsınız! bu ne lahana bu ne perhiz turşusu anlayamadım dalgamı geçiyorsunuz?

Lütfen konuyu düzgün şekilde editleyin aksi halde moderatöre bildirmek zorunda kalacağım.

Konu Baskan tarafından (07.05.2018 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 07.05.2018, 01:44
 
Üyelik tarihi: 04.02.2018
Mesajlar: 404
Konular: 59
Adı geçen: 41 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın

Alıntı:
Bitcoin-Trade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@cahspara

Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın demişsiniz, hangi ethereum çeşitleri ile paramıza para katacağız? Kaç tane ethereum çeşidi var?

Ethereum Çeşitleri Neler? demişsiniz sonrada saçmalamışsınız! bu ne lahana bu ne perhiz turşusu anlayamadım dalgamı geçiyorsunuz?

Lütfen konuyu düzgün şekilde editleyin aksi halde moderatöre bildirmek zorunda kalacağım.
Katılıyorum.Son zamanlar da konu başlığı ile içeriğin alakasız olduğu konu sayısı bir hayli artmış durumda!
__________________
DogeCoin Adres; DMsmgHF82cN11ezcqEByip1d9J6giZmrnR
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 07.05.2018, 02:23
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın

Alıntı:
Bitcoin-Trade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@cahspara

Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın demişsiniz, hangi ethereum çeşitleri ile paramıza para katacağız? Kaç tane ethereum çeşidi var?

Ethereum Çeşitleri Neler? demişsiniz sonrada saçmalamışsınız! bu ne lahana bu ne perhiz turşusu anlayamadım dalgamı geçiyorsunuz?

Lütfen konuyu düzgün şekilde editleyin aksi halde moderatöre bildirmek zorunda kalacağım.
Konu ile alakli isyaninzi hakli buluyorum fakat uslübunuz yanliş.Lütfen diger uyelerimize karsi kullandiginiz cumleleri biraz daha ozenli secin
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 07.05.2018, 02:43
 
Üyelik tarihi: 02.02.2018
Mesajlar: 72
Konular: 20
Adı geçen: 15 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Ethereum Çeşitleri İle Paranıza Para Katın

Alıntı:
baskanorhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu ile alakli isyaninzi hakli buluyorum fakat uslübunuz yanliş.Lütfen diger uyelerimize karsi kullandiginiz cumleleri biraz daha ozenli secin
Üslüb kişiye hastır ve değiştirilemez, orası benim özel alanım ve müdahale edilmesine izin vermem. Karşıdaki kişiye hakaret edilmediği sürece eleştirel boyutta düşüncemi dile getirebileceğimi düşünüyorum fakat, forumda ki rütbenizden dolayı size saygı duyuyorum ve uyarınızı dikkate alacağım.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 07.05.2018, 08:48
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Ethereum Cüzdan Çeşitleri

@cahspara konu başlığı ile içeriğin uygun olmasına dikkat edin
konu başlığınız ''Ethereum Cüzdan Çeşitleri'' olarak değiştirilmiştir.
cahspara bunu beğendi.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 07.05.2018, 09:03
Prenscem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Mesajlar: 421
Konular: 15
Adı geçen: 119 Mesaj
Etiketlenme: 1 Konu
Standart Cevap: Ethereum Cüzdan Çeşitleri

@Bitcoin-Trade belli ki yazan arkadaş başlığı yanlış açmış, moderatör arkadaş olması gerekeni söylemiş, yönetim de bulunan arkadaşlara karşı üsluba dikkat edelim. Tekrarında sınırsız ban yersiniz.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
ethereum çeşitleri, ethereum çeşitleri ile paranıza para katın
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 20:53. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.