BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Webmaster Genel Kategori > Teknoloji ve Haberler

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen OmerAYDINOGLU
  • 1 gönderen Baskan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 26.05.2018, 23:26
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 18.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Kripto Para Haberleriİzlanda’da 600 Bitcoin Madencilik Cihazı Çalındı

Polisin “Kuzey Atlantik adasında yaşanan en büyük hırsızlık vakası” olarak nitelediği gelişme, İzlanda’daki veri merkezlerinden “Bitcoin” ve diğer sanal para birimlerini “üretmek” için kullanılan yaklaşık 600 bilgisayar çalındı. Henüz bulunmayan güçlü bilgisayarlar neredeyse 2 milyon dolar değerinde.

İzlanda medyasında “Büyük Bitcoin Soygunu” olarak adlandırılan olayda güvenlik görevlisi de dahil olmak üzere yaklaşık 11 kişi tutuklandı. Reykjanes Bölge Mahkemesinden bir yetkili Cuma günü iki kişinin da gözaltına alınmasını emretti.

Henüz bulunmayan güçlü bilgisayarlar neredeyse 2 milyon dolar değerinde. Ancak çalınan ekipman orijinal amacı için kullanılıyorsa yeni Bitcoin üretimi için hırsızlar, izlenemeyen bir para birimi cinsinden muazzam bir kazanç elde edebilirler.Kripto Para Haberleri açısından en büyük bitcoin hırsızlığı olarak akıllara kazınmış durumdadır.

Olayın gerçekleştiği güneybatı Reykjanes yarımadasında polis komiseri Olafur Helgi Kjartansson “Bu, daha önce görülmeyen ölçüde büyük bir hırsızlık. Tüm bulgular son derece organize bir suç olduğuna işaret ediyor” dedi.

Aralık ayında üç Ocak ayında ise dördüncü hırsızlık olayı yaşandı ancak yetkililer hırsızları izlemek amacıyla haberi daha erken kamuoyuna açıklamadı.

Bitcoin, bir bankaya veya bir hükümete bağlı olmayan bir çeşit dijital para. Fiyatı geçen yıl yaklaşık 20,000 dolara fırladı ancak bu yılın başında 6 bin dolara kadar geriledi. Cuma günü, 11.000 doların hemen altında işlem görüyordu.

Ucuz, yenilenebilir enerji arayan tüccarlar son aylarda İzlanda’daki jeotermal ve hidroelektrik santrallerinden yararlanmak için adaya taşınıyor.

Çalınan bilgisayarları takip eden polis, hırsızların yerini göstereceğini umarak ülkedeki elektrik tüketimini izliyor. Alışılmadık derecede yüksek enerji kullanımı, yasa dışı Bitcoin madeninin bulunduğu yeri gösterebilir.

Yetkili makamlar, bu hafta yerel internet sağlayıcıları, elektrikçileri ve depolama alanı birimlerini, olağan dışı güç taleplerini bildirmeleri için çağrıda bulundu.

ABD Adalet Bakanlığının Bitcoin Fiyatı İle İlgili Soruşturması

Kripto Para Haberleri geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı'nın son dönemdeki bitcoin fiyatındaki gerileme ile ilgili olarak fiyat manipülasyonu ihtimalini araştırmak için soruşturma başlattığını kamuoyuna duyurdu.Rapora göre kripto para borsalarında botlar ve sahte alım-satım emirleri marketin hacmi hakkında yanıltıcı bir görünüm oluşturuyor ve bu sahte market hacmi de daha fazla kullanıcıyı markete çekiyor.

Adalet Bakanlığı ile Vadeli İşlem Komisyonu (VİC) soruşturmanın yürütülmesinde birlikte hareket edecek. VİC geçtiğimiz aylarda da Bitfinex ve Tether’e soruşturma açmış ve Tether’lerin basılması ile bitcoin fiyatında manipülasyon yapılıp yapılmadığını sorgulamıştı.

Özellikle aralık ayında yaşanan fiyat artışında Tether basılarak bitcoin ve altcoin fiyatlarında yüzde 40’a uzanan fiyat manipülasyonu yapıldığı iddia edilmişti. Bunun yanı sıra sahte alım-satım emirleri ile kripto para piyasında yaratılan ekstra ticaret hacminin de 3 milyar dolara kadar ulaşabileceği öne sürülüyor.

Peki Bu Soruşturma Ne Anlama Geliyor

Kripto para uzmanları bu soruşturmanın gerekli olduğu görüşünde birleşiyorlar. Zira Tether ile yapılan fiyat manipülasyonu ve borsalarda botlar ve sahte alım-satım emirleri ile hayali hacim yaratıldığı topluluğun büyük bir kısmı tarafından kabul ediliyor.

Konuyla ilgili kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlere de göz atacak olursak;

Mike Novogratz Bloomberg’e yaptığı açıklama ile soruşturma kararına şaşırmadığını, hatta bu kararın arkasında olduğunu belirtti ve ekledi;

“Piyasadan sahtekarların arınması lazım. Ancak bu şekilde sağlıklı bir yapıya ulaşabiliriz. Pek çok borsa suni hacim oluşturarak kullanıcıları kandırıyor.”

Facebook’u Zuckerberg’e kaptıranCameron Winklevoss da Adalet Bakanlığı’nın bu hamlesini sevinçle karşıladıklarını belirten bir açıklama yaparak, regülasyonların gerekliliğine vurgu yaptı.

Winklovoss sözlerine şöyle devam etti;

“Kripto para piyasındaki kötü niyetli kullanıcıları/oyuncuları caydıracak her türlü hareketi sevinçle karşılıyoruz ve bu hareketi de destekliyoruz.”

Dijital para yatırım fonu Blockchain Capital yetkilisi Bogart ise soruşturmanın sonunda manipülasyona dair ipuçlarının çıkmasının muhtemel olduğunu, zira en yüksek seviyede düzenlemelere tabi olan piyasaların dahi sürekli olarak dolandırıcılığa maruz kaldığını belirtti.

Londra'daki Shackwell Lane Camii Zekat Olarak Kripto Para Kabul Edecek

Ramazan ayının maneviyatını Müslüman toplumun hissettiği bugünlerde, İngiltere’den enteresan bir haber geldi. Londra’da yaşayan Müslümanların önemli ibadet noktalarından birisi olarak da gösterilen Masjid Ramadan veya diğer adıyla Shacklewell Lane Mosque Ramazan ayının önemli ibadetlerinden bir diğeri olan zekat için ileriye dönük bir hamle yaptı.

Türk İslam Dayanışma Derneği’nin Londra’da açmış olduğu ve her yıl yüzbinlerce müslümanın ibadet ettiği camii, zekat için kripto paraları kabul edeceklerini açıkladı.Camiinin imamı Erkin Güney, yine camii cemaatinin önemli isimlerinden Zayd al Kair ve Gurmit Singh, yaptıkları açıklamada tüm bu kripto para kabul sürecinin Combo Innovations tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı. Singh, imam Güney’e bu yönde bir teklifte bulunduğunu ve bunun camii için önemli olacağını söylediğini belirtirken; konuyla ilgili konuşan cami imamı Erkin Güney, şunları söyledi:

”Singh geldi ve bana böyle bir şey söyledi. Daha sonra ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık ve aklımıza böyle bir şey geldi. Birçokları için pek de aşina olmadıkları bir şey olduğunun farkındayız. Daha sonra araştırmalarımızı yaptık ve Birleşik Krallık’ta birçok vakfın zaten kripto para kabul ettiğini gördük. Bunlardan birisi de Müslüman bir vakıftı. Dünyanın çeşitli yerlerinde de zekat olarak kripto para kabul eden yerlerin olduğunu da öğrendik. Bu sayede biz de bunu Britanya’da hayata geçirecek ilk yer olduğumuz için hayli mutlu ve heyecanlıyız.”

Yerel bankaların camiiler ile bu aşamada bir tavsiye ya da teşvik konusunda bir ilgisi bulunamayacağını aktaran ve bu fikrin babası olarak da gösterilen Gurmit Singh, böylesi bir şeye öncülük ettiği için çok mutlu olduğunu belirtti. Uzun yıllardır kripto para sektöründe yer alan Singh, gönüllü olarak projenin danışmanlığını yaptığını belirtirken; kripto para ve helallik – haramlık konusunun biraz tartışmalı olduğunun da altını çizdi. Bitcoin’in helal mi haram mı olduğunun şu anda İslam dünyasında önemli bir tartışma konusu olduğunu aktaran Singh; birçok alimin bu konuda fikir birliği kuramadığını da belirtti. Singh, konuyla ilgili şunları söyledi:

”Mortgage krizi bizi 2007-08 döneminde vurdu. Ondan önce 1992’de kara çarşamba oldu, yine 1987’de kara pazartesi oldu ve tüm bunların babası olarak da bilinen 1929 Wall Street çöküşü de yaşandı. Tüm bunlar batıcıl tarzda bankacılık sisteminin aslında ne kadar savunmasız ve yeri geldiğinde yıkılabilir bir şey olduğunu insanlara gösterdi.

Finansal bir bakış açısı ile bakacak olursak; bu konuyu dinle birleştirmek için bir Blockhain derneği bile kuruldu ki bu bizim için çok önemli bir haber değeri taşıyordu. Bu teknoloji gerçekten de tüm dünya ile iletişimi bambaşka bir düzeye çıkarabilecek, insanlara dokunmanızı sağlayacak ve sizi mutlu edecek bir şey. Geleneksel sistemde tüm bu bahsettiğim şeyleri yapma şansınız, sıradan bir vatandaş olarak bir hayli kısıtlı. Bu modelin gerçekten önemli olabileceğini düşünüyoruz.”

Cami’nin danışmanları arasında bulunan ve Din – Tarih konusunda master yapan bir isim olan ve şimdi de daha ileri akademik seviyeleri elde etmek için dünyayı dolaşan Zayd al Khair ise, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

”Bitcoin ve diğer kripto paraların özellikle de son birkaç yıllık dönemde kullanım alanlarını arttırdıkları aşikar. Tüm bu gelişmeler ile birlikte; İslamiyet’e bu ürünlerin uygunluğu ya da daha popüler bir deyişle helal mi yoksa haram mı tartışmaları başladı ki, bu çok gerekli bir şeydi. Birçok insan yatırım yapmak için bunun önemli olduğunu düşünüyordu ki dini açıdan bakıldığında aslında pek de haksız sayılmazlar. Bazı insanlar ve alimler düzenlenme konusunda eksiklik çektikleri için bu paralara olumsuz yaklaşıyordu. Ayrıca bunların spekülatif birer ürün olduğunu iddia edenler de hiç az sayıda değillerdi.

Ancak bazı alimler ise gerçekten de bu konuda daha bütüncül bir yaklaşım içine girdiler. Kripto paraların İslami açıdan uygun olduğunu belirttiler ve bunun da sadece başka bir para birimi olduğunu belirttiler. Hatta bu iş daha sonra iyi bir hal almaya başladı ve bazı alimler; bu konuda dinen bir sakınca olmadığını belirten fetvaları da cemaatleri ile paylaştılar.”

Konuyla ilgili cami cemaati ile bir bilgilendirme toplantısı yapılacak ve bu konunun artıları eksileri anlatılacak. Masjid Ramazan’ın yaptığı bu hamlenin; diğer İslam coğrafyası ülkelerinde yapılıp yapılmayacağını ise zaman gösterecek.


__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 26.05.2018, 23:58
OmerAYDINOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 26.01.2018
Nereden: Bilecik
Mesajlar: 164
Konular: 33
Adı geçen: 6 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

Caiz değil diyenler, ne diyecekler merak ediyorum doğrusu. Gerçi kripto para caiz değil diyen adamlar da iddaa oynayan adamlar
serkancanu bunu beğendi.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 27.05.2018, 00:43
serkancanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  
Üyelik tarihi: 18.01.2018
Nereden: Samsun
Yaş: 24
Mesajlar: 445
Konular: 101
Adı geçen: 48 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

haha güzel tespit hocam
__________________DOGE: DAxwruFe2nN6wy1VWbGEQ9bm8YMGxsvQm6


kendince haklıysan sıkıntı yok..
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 28.05.2018, 20:43
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

Londra'daki Camii Bitcoin ile zekât ve fitre kabul ediyormuş
Bağış yapmak isteyenlerin bilgisine.Kaynak : https://www.telegraph.co.uk/news/201...ryptocurrency/

Yukardaki haberin özetide şu şekilde arkadaşlar ; Nakit yapılan yardımların kaynagını nasıl bilmiyorsak btc ilede yapılan yardımları aynı mantık ve niyetle kabul ederiz...

Not:Bağış için herhangi bir adres bildirmemişler haber metninde niyet edip yardım yapacak olan varsa araştırıp konu altına cüzdan numarası bırakabilir.Yanlız şu mübarek günde ingiltere gibi bir ülkedeki camiye değil de etrafınızda ihtiyaç sahibi insanlar varsa önceliğinizi onlardan yana kullanın derim
serkancanu bunu beğendi.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.

Konu Baskan tarafından (28.05.2018 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 25.06.2018, 16:36
Wisex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02.02.2018
Nereden: Giresun
Yaş: 24
Mesajlar: 791
Konular: 213
Adı geçen: 91 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

DBER2zH8kpqpCFzwb64XUCQKLPTe6ASeaU adresine bu makaleniz için 1000 DOGE gönderildi.
__________________
Türkiye'nin Lider Bitcoin Forum Sitesi
Konu Açmadan Okuyunuz - BTCFRM Yönetimi
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 27.06.2018, 11:54
emreduysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 19.06.2018
Nereden: istanbul
Yaş: 26
Mesajlar: 73
Konular: 4
Adı geçen: 2 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

piyasalardaki hırsızlar ve dolandırıcılar kalkmadan bitcoin biryere varamaz
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 25.10.2018, 11:53
 
Üyelik tarihi: 22.10.2018
Nereden: Eskişehir
Mesajlar: 23
Konular: 2
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Kripto Para Haberleri

Bende sürekli takip ediyorum. Az kaldı kafayı yicem yani son zamanlarda hiç kar elde edemez oldum.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcoin, bitcoin davası, bitcoin haberleri, bitcoin nedir, madencilik haberleri
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 13:13. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.