BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Webmaster Genel Kategori > Teknoloji ve Haberler

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen husta5
  • 1 gönderen Baskan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 18.07.2018, 17:31
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart MasterCard'dan Kripto Para Patenti HamlesiMastercard, “blockchain para biriminin kısmi rezervlerini yönetmek” için bir yöntemin haklarını veren bir patent almıştır.Mastercard'ın son patentiyle, mal almak için cryptocurrency kredi kartlarımızı kullanmaya yaklaşıyoruz. Dosyalama yöntemine göre , yöntem hem fiat hem de kripto para birimlerinin tek bir profil altında depolanmasını ele almaktadır. Bu, bir kullanıcı olarak, bankanızla bağlantılı iki hesabınız olacaktır - bir tanesi fiat servetiniz için, diğeri kripto için.

Mastercard Cryptocurrencies'in En Büyük Avantajlarının En Büyük Zorlukları Olduğuna İnanıyor
Belgede Mastercard, kullanıcıların anonimliğinden dolayı kripto para birimlerini fiat para birimlerine nasıl tercih ettiklerini açıklayan patent haklı bir gerekçedir. Şirket, bazı tüketicilerin sahtekarlığı önlemek için dijital para birimleri seçtiğine inanıyor.

Ancak Mastercard, kripto para birimlerinin fon alıcılarına çok az koruma sağladığını savunuyor. Geleneksel fiat ödemeleri birkaç saniye içinde işlenirken, kripto işlemleri bazen on dakika kadar sürebilir. Örneğin bir perakende mağazasında kripto para ile ödeme yapmaya çalışıyorsanız, bu gecikmeli teyit sorun olabilir.

Ek olarak, belgede insanlar geleneksel ödeme yöntemlerinden çok farklı oldukları için kripto para birimleri ve blockchain tarafından kaçırılıyor. Bu nedenle, fiat para birimleri için halihazırda mevcut olan sistemleri dijital varlıklar ile birleştirmek, ademi merkeziyetçiliğin faydalarını korurken, evlat edinmeyi de teşvik edebilir.

Meyvelerini?
Teoride, her şey mantıklıdır, genellikle patentlerde olduğu gibi, Mastercard'ın ne yapmak istediği tamamen açık değildir. Örneğin, bu sistemin kendi blokajı ile desteklenip desteklenmeyeceğinden söz edilmez.

CNBC'ye gönderilen bir e-postada , Mastercard'ın iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Seth Eisen şunları söyledi:

“Müşterilerimiz ve müşterilerimiz ve kart sahiplerimiz için değer yaratmak amacıyla pazara yeni fikirler ve yenilikler getirmenin yollarını sürekli olarak araştırıyoruz. Patent uygulamaları bu sürecin bir parçası olup, fikrin piyasaya çıkıp çıkmadığı olsun, şirketin fikri mülkiyetini korumak için adımlar atmaktadır. ”

Mastercard, geleneksel ödeme sistemlerini kripto paralarla birleştirmenin kolaylıklarının yanı sıra, kitlelere kolaylık sağlamanın yanı sıra, sahtekarlıkla mücadeleye de yardımcı olacak. Varsayımsal olarak, sistem, kredi varlık verileri, tarihsel fiat işlem verileri veya demografik bilgiler gibi, daha önce yapamayacağı bilgilere erişmek için dijital varlıkların izin vermesine izin verirken, kripto para birimi işlemlerinin meşruluğunu değerlendirmek için mevcut sahtekarlık ve risk algoritmalarını kullanacaktır.

Bu, Mastercard'ın blockchain tabanlı çözümlerin uzun listesine eklenen bir başka patenttir. Geçtiğimiz ay CCN, bankacılık şirketi için iki tane patenti bildirdi - biri anonim taşınma işlemleri için , diğeri ise blockchain seyahat güzergahı ihale sistemi için . Eisen'in belirttiği gibi, bunlar sadece Mastercard'ın, yakın gelecekte onları geliştirmek için gerçek bir plan olmaksızın mümkün olduğu kadar çok sistem ve süreç sağlamaya yönelik çabaları olabilir.


Kaynak : https://www.ccn.com/mastercard-wins-...fiat-accounts/
Çeviri : google translator (bence yeterli derecede hatasız)
Baskan bunu beğendi.


Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 18.07.2018, 19:10
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: MasterCard'dan Kripto Para Patenti Hamlesi

şimdi bu adım iyi birşeymi kötümü anlayamadım ben.mastercard bir merkeze baglı bir ödeme aracısı,kripto paranın temeldeki mantıgı merkeziyetsizlik.şimdi bunlar merkeziyetsiz olma idddaalarıyla piyasada var olan bir sistemi merkezi hale getirme yada bunu ödemede kullandırmaya mı çalışacaklar.
yada ben olayı tam anlayamadım
husta5 bunu beğendi.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 18.07.2018, 19:40
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: MasterCard'dan Kripto Para Patenti Hamlesi

Alıntı:
Baskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şimdi bu adım iyi birşeymi kötümü anlayamadım ben.mastercard bir merkeze baglı bir ödeme aracısı,kripto paranın temeldeki mantıgı merkeziyetsizlik.şimdi bunlar merkeziyetsiz olma idddaalarıyla piyasada var olan bir sistemi merkezi hale getirme yada bunu ödemede kullandırmaya mı çalışacaklar.
yada ben olayı tam anlayamadım
Bakalım ne olacak, benim anladığım senin banka hesabın gibi, yolladığın kriptolarının $/€/TL'ye dönüştürülüp stoklandığı ikincil bir hesaba erişimi olacak MC kartlarının. Büyük ihtimalle de her ülkede ilgili exchange'lerle iletişimle ortaklaşa yapılacak birşey olabilir. Anlık olarak hemen takasın gerçekleşip TL/€/$'a dönüştürülmesi. Bir yerde merkezileştiremediğin kriptoların takası yapılan merkezi exchange'leri daha daha da merkezi hale getirir.
Tabii haberi yapan gibi ben de dışarıdan sallamış gibi oluyorum şimdi. Patent alınmış bir ürün ise konu edilen; haber detayı atlatma (ters yönlendirme) bile olabilir. Sonuçta kaç trilyon$lık piyasa bu kart işlemleri.

Konu husta5 tarafından (18.07.2018 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 21.07.2018, 14:09
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: MasterCard'dan Kripto Para Patenti Hamlesi

Bu da başka bir web haber portalında yer alan aynı MasterCard haberinin google tercümesi hali.

https://www.coinspeaker.com/2018/07/...actions-times/


Şimdi, kredi kartlarımızla Bitcoin para birimi ile yaptığımız alışverişler için bir adım daha yaklaşıyoruz. Cryptocurrency işlem süreci sürelerini hızlandırmak amacıyla, finansal hizmetler dev Mastercard, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) daha hızlı ödeme sistemi için bir patent vermiştir.

USPTO tarafından yayınlanan belgede de belirtildiği gibi, kripto para kullanımının kullanımı sürekli olarak artmaktadır. Kripto para birimlerinin doğası gereği, özellikle anonimlik ve güvenliğe değer veren tüketiciler onları geleneksel fiat para birimlerine tercih etmektedir.

Bununla birlikte, geleneksel fiat para birimlerinde yapılan ödemelere kıyasla, kripto ödeme işlem süresi, dijital varlıkların bariz bir dezavantajı olan çok arzu edilmeksizin ayrılmaktadır.

Patent talepleri:

“Blockchain tabanlı bir işlemin işlenmesi genellikle yaklaşık on dakika sürüyor. Tersine, ödeme ağları kullanılarak işlenen geleneksel fiat ödeme işlemleri genellikle nanosaniyelerde ölçülen işlem sürelerine sahip.”

Bu nedenle, kripto para birimleriyle işlemlerin depolanması ve işlenmesinin yolunu geliştirmek için gerçek bir gereklilik vardır.

Dahası, kripto para birimleri, ödeme yapan kişinin bilgileri için büyük bir güvenlik ve güvenlik sağlamak için büyük kapasiteye sahipken, blok zincirinin kısıtlamaları nedeniyle, bu türden ödemeler için ödeme yapılamaz.

Sonuç olarak, ödeme sürecinin her iki tarafı, tüketiciler ve satıcılar, kripto işlemleri ile önemli sıkıntılara sahiptir. Bu nedenle, kriptolara olan ilginin artması Mastercard'ın farklı varyantları bu sürecin nasıl geliştirilebileceğini düşündüğünü ortaya koymaktadır.

Artık şirket, blockchain tabanlı varlıkları fiat döviz hesaplarına bağlamayı planlıyor. Mastercard, yeni bir kullanıcı hesabı türü sunacak ve bu sayede paranın karşılığını belirleyen kripto para birimlerinde ödeme yapmak mümkün olacaktır.

Böyle bir hesap, bir kullanıcının fiat para birimini, bir blockchain para birimini, bir hesap tanımlayıcısını ve bir adresi tanımlayacak bir dizi profil bağlar.

Her işlem bir kripto para birimini temsil edecek olsa da, tüm ödeme fiat para biriminin ödeme rayları ve güvenlik özellikleri üzerinde gerçekleştirilecektir.

Dahası, Mastercard'a göre, kripto paralarla yapılan işlemlerin bu şekilde işlenmesi için yeni bir yöntem, ödeme ağlarının sahtekarlık olasılığını değerlendirmesini ve işlemler için riskleri tahmin etmesini sağlayacaktır. Blockchain ağlarında kullanılamayan özel sahtekarlık ve risk algoritmalarının ve mevcut verilerin (fiat ve blockchain işlem verileri, demografik bilgiler vb.) Kullanımıyla sağlanacaktır.

Mastercard'ın iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Seth Eisen, yenilikçi inisiyatiflerini şu şekilde yorumladı:

“Bizler, müşterilerimize ve müşterilerimize ve kart sahiplerimize değer yaratmak için yeni fikirleri ve yeni yenilikleri piyasaya sürmenin yollarını arıyoruz. Patent uygulamaları bu sürecin bir parçası olup, fikrin piyasaya çıkıp çıkmadığına bakılmaksızın şirketin fikri mülkiyetini korumak için adımlar atmaktadır. ”

Mastercard'ın dikkatini kriptolara ve bu alandaki tüketici koruma konularına verdiğinde ilk durum bu değildir. Geçtiğimiz yıl, kripto para birimi işlemlerine ilişkin geri ödeme hizmetleri için bir patent başvurusu yapıldı. Bu, örneğin, borsalardaki hesaplardan, paralarının diğer insanlara ait fonlarla birlikte saklanabileceği hesaplardan ödeme gönderenler için en kullanışlı çözüm.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 02.08.2018, 12:27
 
Üyelik tarihi: 02.08.2018
Mesajlar: 3
Konular: 0
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: MasterCard'dan Kripto Para Patenti Hamlesi

Alıntı:
Mastercard, “blockchain para biriminin kısmi rezervlerini yönetmek” için bir yöntemin haklarını veren bir patent almıştır.Mastercard'ın son patentiyle, mal almak için cryptocurrency kredi kartlarımızı kullanmaya yaklaşıyoruz. Dosyalama yöntemine göre , yöntem hem fiat hem de kripto para birimlerinin tek bir profil altında depolanmasını ele almaktadır. Bu, bir kullanıcı olarak, bankanızla bağlantılı iki hesabınız olacaktır - bir tanesi fiat servetiniz için, diğeri kripto için.

Mastercard Cryptocurrencies'in En Büyük Avantajlarının En Büyük Zorlukları Olduğuna İnanıyor
Belgede Mastercard, kullanıcıların anonimliğinden dolayı kripto para birimlerini fiat para birimlerine nasıl tercih ettiklerini açıklayan patent haklı bir gerekçedir. Şirket, bazı tüketicilerin sahtekarlığı önlemek için dijital para birimleri seçtiğine inanıyor.

Ancak Mastercard, kripto para birimlerinin fon alıcılarına çok az koruma sağladığını savunuyor. Geleneksel fiat ödemeleri birkaç saniye içinde işlenirken, kripto işlemleri bazen on dakika kadar sürebilir. Örneğin bir perakende mağazasında kripto para ile ödeme yapmaya çalışıyorsanız, bu gecikmeli teyit sorun olabilir.

Ek olarak, belgede insanlar geleneksel ödeme yöntemlerinden çok farklı oldukları için kripto para birimleri ve blockchain tarafından kaçırılıyor. Bu nedenle, fiat para birimleri için halihazırda mevcut olan sistemleri dijital varlıklar ile birleştirmek, ademi merkeziyetçiliğin faydalarını korurken, evlat edinmeyi de teşvik edebilir.

Meyvelerini?
Teoride, her şey mantıklıdır, genellikle patentlerde olduğu gibi, Mastercard'ın ne yapmak istediği tamamen açık değildir. Örneğin, bu sistemin kendi blokajı ile desteklenip desteklenmeyeceğinden söz edilmez.

CNBC'ye gönderilen bir e-postada , Mastercard'ın iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Seth Eisen şunları söyledi:

“Müşterilerimiz ve müşterilerimiz ve kart sahiplerimiz için değer yaratmak amacıyla pazara yeni fikirler ve yenilikler getirmenin yollarını sürekli olarak araştırıyoruz. Patent uygulamaları bu sürecin bir parçası olup, fikrin piyasaya çıkıp çıkmadığı olsun, şirketin fikri mülkiyetini korumak için adımlar atmaktadır. ”

Mastercard, geleneksel ödeme sistemlerini kripto paralarla birleştirmenin kolaylıklarının yanı sıra, kitlelere kolaylık sağlamanın yanı sıra, sahtekarlıkla mücadeleye de yardımcı olacak. Varsayımsal olarak, sistem, kredi varlık verileri, tarihsel fiat işlem verileri veya demografik bilgiler gibi, daha önce yapamayacağı bilgilere erişmek için dijital varlıkların izin vermesine izin verirken, kripto para birimi işlemlerinin meşruluğunu değerlendirmek için mevcut sahtekarlık ve risk algoritmalarını kullanacaktır.

Bu, Mastercard'ın blockchain tabanlı çözümlerin uzun listesine eklenen bir başka patenttir. Geçtiğimiz ay CCN, bankacılık şirketi için iki tane patenti bildirdi - biri anonim taşınma işlemleri için , diğeri ise blockchain seyahat güzergahı ihale sistemi için . Eisen'in belirttiği gibi, bunlar sadece Mastercard'ın, yakın gelecekte onları geliştirmek için gerçek bir plan olmaksızın mümkün olduğu kadar çok sistem ve süreç sağlamaya yönelik çabaları olabilir.


Kaynak : https://www.ccn.com/mastercard-wins-...fiat-accounts/
Çeviri : google translator (bence yeterli derecede hatasız)
son durum ne acaba askıda kaldı sanırım
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 02.08.2018, 18:36
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: MasterCard'dan Kripto Para Patenti Hamlesi

Son durum mu ?

Otomobil firmaların patenti alınmış toplamda 7000-8000 farklı model , versiyon ürün yelpazesi var, istedikleri modeli istedikleri yıl piyasa şartlarına uygun kullanıyorlar.
Bu açıdan bakın.


Bankalar ile anlaşmalı bir kurum olan MasterCard'ın böyle bir hizmetini önümüzdeki 3-5 sene içinde hizmete sokmayacağını düşünüyorum. Daha Visa, MasterCard ve bankalar için bu piyasadan (eski bankacılık sisteminden) yenecek çok ekmek var.

Tamam kriptolar finansal piyasaların geleceği ama ne zaman geleceğinin kararını bankalar ve bankaların valide global ödeme sistemi olarak kullandığı Visa, MasterCard gibi sistemler belirleyici olacak.

Bu patent de işte belki başka zeki birinin aynı fikirin gidip patentini almayı önlemek amaçlı (kenarda yatar) yatırım da olabilir.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 08:14. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.