BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek  

Geri Dön   BTCfrm.com - Bitcoin Türkiye Forumu | Borsa&Altcoin Destek > Bitcoin Genel Bölüm > Yeni Başlayanlar & Yardım Bölümü

Yeni Başlayanlar & Yardım Bölümü Foruma yeni üye olan veya bu işlerde yeni olan arkadaşların soru - cevap alabileceği bölüm.

Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç24Beğeni
  • 4 gönderen AhmetKofali
  • 2 gönderen BöcekBaşı
  • 2 gönderen Wisex
  • 1 gönderen AhmetKofali
  • 3 gönderen husta5
  • 2 gönderen Mustafayaşar
  • 2 gönderen AhmetKofali
  • 2 gönderen husta5
  • 3 gönderen AhmetKofali
  • 3 gönderen Baskan

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 19.07.2018, 21:15
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Arrow Bitcointalk Kazanç YöntemleriDaha önce Bitcointalk hakkında yazdığım makaleleri takip eden arkadaşlar iyi bilecektir ki bu konu hakkında tüm tecrübelerimi ve bilgilerimi aktarmaya özen gösteriyorum. Ayrıca yine bu makalelerimi okuyan arkadaşlar bilecektir ki her makale içerisinde özel bilgiler, ince detaylar ve az bilinen bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Daha önceki yazılarımda da bu forum üzerinden nasıl gelir elde edildiği hakkında kısa bilgilere yer vermiştim. Bu makalede ise Bitcointalk adresi üzerinden nasıl gelir elde edildiğine ve bu gelirleri en kolay hangi şekilde elde edeceğimize dair detaylara yer vereceğim. Yazının başında da belirtiyorum ki uzun bir makale olacak ve aklıma gelen tüm detaylara yer verilecektir. Lafı daha fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum ve başlıyorum.


Kısaca Bitcointalk

Bitcointalk 22 Kasım 2009 yılında yayın hayatına başlamış bir kripto para forum sitesidir. Site kurucusu her ne kadar anonim tutuluyor olsa da burada da Satoshi ismi ile karşılaşmak mümkündür ve birçok kişi (yetkili kişiler dahil) bu forumun da Satoshi tarafından kurulduğunu iddia ediyor. Tabii ki burada belirtilen isim Bitcoin'in mucidi ile aynı kişi mi yoksa forumun ilk üyesi olduğu için bu kullanıcı adını mı aldı bilinmiyor. Bitcointalk kripto para sektöründe oldukça popüler bir adres olduğu gibi yüz binlerce yatırımcının ve kripto para severlerin bir araya geldiği topluluk olarak da bilinmektedir. Ayrıca bu forum adresinin popüler olmasındaki tek sebep ilk kripto para forumu olmasının yanı sıra kullanıcılarına gelir imkanı da sunmasıdır. Daha önceki makalelerimde de belirttiğim gibi forum üzerinden gelir elde etmek mümkün ve bize bu kazançları forum yönetimi değil forum kullanıcıları sağlıyor. Peki, nasıl mı? Daha fazla Bitcointalk hakkında konuşmayı bırakarak bu detaylara geçelim.

İmza Kampanyaları

Bu başlık Bitcointalk forumunun en popüler kazanç yöntemi olarak da bilinmektedir. Bounty kampanyaları ile bu kampanyaların arasındaki en büyük fark bu kampanyaların ödeme yöntemlerinde token yerine USD, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi köklü ödeme yöntemlerinin kullanılmasıdır. Forum içerisinde son derece güzel kazanç fırsatlarına imkan veren bu kazanç yöntemi son derece basit bir sisteme bağlı olarak çalışıyor. Katılım ve bu katılımlara bağlı olarak katılımcı sonuçlandırması yapılan bu sisteme kabul edilen kullanıcılar belirlenen reklamı rütbesine uygun olarak kendi imza alanına eklemek zorundadır. İmza eklendikten sonra yorum başına ödeme veya belirli bir minimum yorum sayısı şartı ile ödeme tarzında kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalarda yer alan kazançlar kullanıcı rütbelerine bağlı olarak değişmekte ve her kampanyaya bağlı olarak da farklılıklar göstermektedir. Bir önceki cümlelerimde de belirttiğim gibi sadece imza karşılığında mesaj yazarak gelir elde edilen bu yöntem ile güzel gelir elde etmek mümkündür ve forum içerisinde en çok kazandıran yöntemlerden birisidir. Günümüzde yoğun kullanıcı hacminden dolayı site içerisinde bu tarz kampanyalara denk gelmek ve katılmak çok zor bir hale gelmiştir fakat imkansız değildir. Son olarak yeniden bir uyarı yapmak istiyorum. İmza kampanyaları ile bounty imza kampanyaları benzer işlemler olsa da aynı işlemler değildir. İmza kampanyaları garanti ve net gelir sunarken bounty kampanyaları ise et bir gelir sunmamaktadır. Ayrıca imza kampanyaları ile garanti olarak ödeme alırken bounty kampanyaları ile garanti bir ödeme almak söz konusu değildir.


Bounty Kampanyaları

Özellikle son 14 ay içerisinde oldukça popüler hale gelen ve güzel gelir elde edilmesine katkı sağlayan bir diğer kazanç yöntemi ise bounty kampanyalarıdır. Bu kampanyalar genellikle henüz hayata geçmemiş projeler tarafından tercih ediliyor ve reklam amacında düzenleniyor. Bu kampanyalarda ödemeler ise USD, Bitcoin veya Ethereum gibi ödeme yöntemleri ile yapılmıyor. Bu ödeme yöntemleri yerine her proje kendi ürünü ile ödeme yapmayı tercih ediyor ve ödül oranları kampanyalara bağlı olarak değişiyor. Bazı kampanyalar net miktarlar ile ödeme belirtiyor olsa da bazı kampanyalar ise stake (hisse benzeri bir sistem) ödeme yöntemini kullanıyor. Bounty kampanyaları özellikle geçtiğimiz yıl inanılmaz kazançlar sağlamış olsa da maalesef günümüzde çok düşük seviyelere kadar gerilemiştir. Bu gerilemenin temel sebebi yoğun kullanıcı ve katılımcı sayısı olurken bir diğer sebbi ise kötü piyasa koşulları ve başarısız projeler olmuştur. Bounty kampanya konularına göz atacak olursak tek konu içerisinde birçok farklı kampanya çeşidi ile karşılaşmak mümkündür. Bu farklı kazanç çeşitleri ise bounty türleridir. Bu farklı kazanç yöntemlerinden kısaca bahsetmek gerekirse Facebook, Twitter, Instagram, Bitcointalk Resmi Konu, Bitcointalk Çeviri Konusu, Bitcointalk İmza Kampanyaları (Bounty), Telegram, Youtube ve Reddit gibi sıralanabilir. Yine bu kazanç yöntemleri içerisinde bulunan en popüler yöntem ise forum geneline bakıldığı zaman imza kampanyaları olurken son dönemler içerisinde sosyal medya kampanyalarına da çok yoğun bir ilgi olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bounty kampanyalarının kazanç oranları hakkında konuşmak gerekirse bu kazanç oranlarının tamamen projelere bağlı olarak değiştiğini söylemek mümkündür. Ayrıca kazanç oranları katılmış olduğunuz bounty programına göre de değişmektedir. Örnek vermek gerekirse kaliteli bir bounty imza programı aylık 1.000 USD gibi gelir elde etmenize fırsat sağlarken hatalı bir tercih yaparak katılacağınız çöp bir projenin imza programı aylık 10-20 USD gibi komik rakamlar kazanmanıza da sebep olacaktır. Bu başlığın sonlarına doğru forum içerisindeki aktivitelerin kullanıcı rütbesine bağlı olarak değiştiğini de söylemek mümkündür. Bu konu içinde örnekleme yapmak gerekirse Jr. Member rütbesindeki bir üyenin yaklaşık 4 haftalık stake kazancını Legendary rütbesindeki bir üyenin 1 hafta içerisinde kazanabileceği de bir gerçektir. Bu sebeple birçok yüksek rütbeli üyeliklerin kampanyalara genellikle son 2 hafta içerisinde katıldığını görmek son derece normal bir durumdur. Bu üye rütbesine sahip kişiler her kampanyadan gelir elde ederek çöp projelerde vakit harcama ihtimalini de en düşük seviyelere getirmiş olabiliyor.

Airdrop Başlıkları

Eskisi kadar çok denk gelmesek de bazı projeler sadece Bitcointalk üyelerine özel airdrop kampanyaları yapabiliyor. Özellikle bu tarz kampanyalarda genellikle ana konu içerisinde yorum kalabalığı yaratmak amaçlansa da bazı projelerin karşılıksız olarak da dağıtım yaptığını görmek mümkündür. Bu gibi dağıtımlara eskisi kadar sık denk gelmesek de zaman zaman gerçekten kaliteli projeler ile gelir elde etmenin mümkün olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Birçok projenin yaptığı form, anket doldurmak gibi saçma işlemler yerine tek bir yorum yaparak gelir elde etmek hem kullanıcılar için daha cazip geliyor hemde o projenin ana konusuna yoğun bir yorum akışı sağlandığı için kullanıcı güveni çok daha rahat kazanılmış oluyor. O sebeple zaman zaman forum içerisinde detaylı araştırmalar yaparak bu gibi etkinlikler üzerinden gelir elde etmenizi tavsiye ediyorum. Yine projeye ve dağıtım oranına bağlı olarak bu kampanyalar üzerinden güzel gelir elde etmek mümkündür.


Yazımın sonuna doğru belirtmek istiyorum ki bu makale hiçbir şekilde reklam içeriği hedeflenerek yazılmamıştır. Zaten hepimiz biliyoruz ki Bitcointalk gibi bir forum adresinin reklama ihtiyacı bulunmamaktadır (Ayrıca SEO açısından da bir desteğe ihtiyacı bulunmuyor). Ayrıca bu yazı içerisinde yazan tüm bilgilerin tamamen kendi tecrübelerim olduğunu da belirtmek istiyorum. Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen veya sorusu olan arkadaşların muhakkak konu altından bana sorularını ve görüşlerini iletmelerini talep eder, herkese bol kazançlar dilerim.
husta5, lucian, Paraci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..


__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla


  #2  
Alt 22.07.2018, 19:44
BöcekBaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 22.07.2018
Mesajlar: 3
Konular: 0
Adı geçen: 0 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Daha yeni yeni bitcoin olayını araştırıyorum incelicem bunları.
AhmetKofali ve Paraci bunu beğendiler.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 29.07.2018, 11:23
Wisex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02.02.2018
Nereden: Giresun
Yaş: 24
Mesajlar: 791
Konular: 213
Adı geçen: 91 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Bu makaleniz için DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg adresine 1000 DOGE gönderildi.
@AhmetKofali;
AhmetKofali ve Paraci bunu beğendiler.
__________________
Türkiye'nin Lider Bitcoin Forum Sitesi
Konu Açmadan Okuyunuz - BTCFRM Yönetimi
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 29.07.2018, 15:07
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
Wisex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu makaleniz için DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg adresine 1000 DOGE gönderildi.
@AhmetKofali;
Ödeme alınmıştır, teşekkürler.
Paraci bunu beğendi.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 29.07.2018, 15:12
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Ha gayret gençler, 8-9 senede bu forumu bitcointalk Türkiye versiyonu yapar mıyız dersiniz?
AhmetKofali, Wisex ve Paraci bunu beğendiler.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 29.07.2018, 15:15
Mustafayaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 19.07.2018
Mesajlar: 152
Konular: 36
Adı geçen: 24 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
husta5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ha gayret gençler, 8-9 senede bu forumu bitcointalk Türkiye versiyonu yapar mıyız dersiniz?
İnş Hocamda zor gibi gözüküyor vallahi
husta5 ve Paraci bunu beğendiler.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 29.07.2018, 15:40
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
husta5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ha gayret gençler, 8-9 senede bu forumu bitcointalk Türkiye versiyonu yapar mıyız dersiniz?
8-9 çok olmadı mı sence?
husta5 ve Paraci bunu beğendiler.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 29.07.2018, 15:48
 
Üyelik tarihi: 11.12.2017
Nereden: aldığı bile belli olmayan
Mesajlar: 1.356
Konular: 115
Adı geçen: 97 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
AhmetKofali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
8-9 çok olmadı mı sence?
Vallahi iş size düşer gençler, "hallederiz 8-9 sene sürmez" diyorsanız ne âla...
Ama 80+M$ değerinde , günlük 2Milyon ziyaretçisinden hergün 30bin$ kazanan bir site olmak için bence (en az 8-9 sene gibi) mantıklı bir menzil koymak daha iyi olur hedeflenene ulaşmaya... Ben çok sok bu sürede işte anca 15000 yoruma anca ulaşmış olurum.
AhmetKofali ve Paraci bunu beğendiler.
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 29.07.2018, 15:51
AhmetKofali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24.12.2017
Nereden: KKTC
Mesajlar: 723
Konular: 71
Adı geçen: 62 Mesaj
Etiketlenme: 2 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
husta5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vallahi iş size düşer gençler, "hallederiz 8-9 sene sürmez" diyorsanız ne âla...
Ama 80+M$ değerinde , günlük 2Milyon ziyaretçisinden hergün 30bin$ kazanan bir site olmak için bence (en az 8-9 sene gibi) mantıklı bir menzil koymak daha iyi olur hedeflenene ulaşmaya... Ben çok sok bu sürede işte anca 15000 yoruma anca ulaşmış olurum.
Hemen o kadar büyümek işin tadını kaçırtır zaten, biz yavaş yavaş büyümek istiyoruz ama 8-9 yıl uzun gibi ya
husta5, Wisex ve Paraci bunu beğendiler.
__________________
Dogecoin: DRnuGvHvc8vwWEcYgQvi4dJqwetb1iDQYg
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 29.07.2018, 16:48
Baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Nereden: Gonya
Mesajlar: 1.125
Konular: 94
Adı geçen: 55 Mesaj
Etiketlenme: 3 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Alıntı:
husta5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ha gayret gençler, 8-9 senede bu forumu bitcointalk Türkiye versiyonu yapar mıyız dersiniz?
8-9 yıla bitcointalk Türkiye versiyonu olurnuyuz bilmem ama bu form çok çok iyi yerlerde olacaktır ondan eminim
husta5, AhmetKofali ve Paraci bunu beğendiler.
__________________
Yapmış Oldugum Paylaşımlar KESİNLİKLE Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Yatırımlarınızı Kendi Alacağınız Kararlar Doğrultusunda Yapın.Her Türlü Risk ve Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Alt 29.07.2018, 18:04
Paraci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 04.05.2018
Nereden: Antalya
Mesajlar: 74
Konular: 23
Adı geçen: 8 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Teşekkürler açıklayıcı bir yazı olmuş
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 01.08.2018, 00:33
jcpasaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 30.07.2018
Mesajlar: 24
Konular: 1
Adı geçen: 1 Mesaj
Etiketlenme: 0 Konu
Standart Cevap: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri

Güzel konu olmuş, teşekkürler. Hangi rütbe tahmini olarak imza kampanyalarından ne kadar kazanıyor bilginiz var mı?
__________________
Doge: D6NTMmgY26H4H1QjL2Q86wXJSRBEdwGP8T
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bitcointalk ile kolay para kazanmak, bitcointalk ile nasıl para kazanılır, bitcointalk ile para kazanma, bitcointalk kazanç yöntemleri, bitcointalk para kazanma
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 04:43. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan BTCfrm.com Bitcoin ve alt coinler Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. BTCfrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler BURADAN iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Btcfrm.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.